Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • Divadlo Lampion
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Úterý, 16. Duben 2019 20:18

Kladenští Rytíři zvládli náročnou partii proti Motoru České Budějovice a po vítězství 4:2 jsou blízko vysněnému cíli, postupu do Tipsport extraligy.  V posledních třech kolech baráže jim stačí získat jediný bod.

Rytíři Kladno – Motor České Budějovice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

První třetina byla hodně vyrovnaná. Obě mužstva prověřovala kvality brankářů, Cikánka na jedné, resp. Kváči na druhé straně. Většina pokusů byla ze střední nebo delší vzdálenosti, protože do nebezpečných prostor před brankou se ani jeden tým nedostával. Teprve v půlce úvodní dvacetiminutovky se protáhl Š. Bláha až před českobudějovického gólmana, ale ten jeho pokus zblízka chytil. V závěru se mohl do vedení dostat Motor. Nejdříve Doktor bekhendem ohrozil Cikánka, kterému ve druhém případě pomohla konstrukce vlastní klece!

Rovněž po změně stran se hra střídavě přelévala na obě strany. První gól diváci viděli v polovině zápasu, kdy seděl na trestné lavici jako první vyloučený hráč hostující Beránek. Zikmund přesně našel Melku, jenž trefil volné místo u pravé tyče. Přesně za dvě minuty bylo srovnáno. Doležal dostal puk od Nováka a ranou pod horní tyč překonal strážce kladenské svatyně. Rytíři však našli rychlou odpověď. Během jedenasedmdesáti vteřin udeřili hned dvakrát. Nejdříve Lakosovu tvrdou ránu od modré čáry tečoval mezi kruhy Zikmund a potom přišla ke slovu hvězdná dvojice Plekanec – Jágr. Prvně jmenovaný přidržel touš, uviděl Jágra, který přesnou ranou překonal Kváču. Vedle kladenských fanoušků měl velkou radost i populární příznivec české reprezentace Fantomas.

Třetí část začali mnohem lépe Jihočeši. Gilbert uvolnil Doležala, který se dostal do brejku a svižným pokusem překonal Cikánka. Možnost vyrovnání se naskytla hostům o chvíli později, kdy byl vyloučen Lakos, ale kladenská defenzíva pracovala velmi dobře. Na druhé straně již při hře pět na pět se dostal před Kváču Hajný, ale  gólově se neprosadil. Motor se začal postupně dostávat do tlaku. Půldruhé minuty před koncem odvolal trenér Prospal brankáře a hosté hráli se šesti hráči v poli. Naděje jim trvala jen půl minuty. Hořava vybojoval v obranném pásmu kotouč a bekhendem přes celé hřiště přesně trefil opuštěnou branku.

„Musím konstatovat, že dnes jsme celý zápas nehráli dobře. Na hráčích byla patrná nervozita zřejmě způsobená nepovedeným závěrem s Pardubicemi. Vedli jsme 3:1, ale na začátku třetí třetiny jsme dostali hloupý gól a pochopitelně jsem si vzpomněl na předchozí utkání. Budějovice hrály uvolněně, v závěru jsme se dostali pod tlak. Hosté mohli vyrovnat, ale opět nás podržel Cikánek a v závěru se naštěstí trefil do prázdné branky Hořava. Vítězství bylo doslova ubojované,“ nebere si servítky kouč Jindřich Lidický.

Branky: 30. Melka (Zikmund, Plekanec), 36. Zikmund (Lakos, Jágr), 37. Jágr (Plekanec), 59. Hořava – 32. Doležal (Novák), 41. Doležal (Gilbert). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Kis, Klouček. Vyloučení: 2 : 3, navíc Gilbert (České Budějovice) 10 minut + DKU, využití: 1:0, oslabení: 0:0. Diváci: 5028.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Hořava, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Zikmund – Strnad, Vampola, Redlich – Melka, Machač, Jelínek – Š. Bláha, Kaut, Hajný.

4. krimi

Muž z Kladna dluží na výživném 55 tisíc. Co dělat, když rodič neplatí?

5. povidka

Povídka Kladenských listů: Prostě náhoda – 2

6. krimi

Opilý řidič cestou z Vinařic naboural a odešel od nehody, policisté ho záhy zadrželi