Central soutěž Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenská ČSAD zakoupí pětadvacet nových strojů

Úterý, 16. dubna 2019 07:50

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno nakoupí v letošním roce pětadvacet nových autobusů využívajících alternativní palivo CNG. Na základě poptávky objednatele, Středočeského kraje, bude třináct autobusů velkokapacitních a dvanáct ve standardní délce 12 metrů.

Kladenská ČSAD zakoupí pětadvacet nových strojů (Foto: KL)

Autobusy budou v bezbariérovém provedení, součástí objednávky je venkovní i vnitřní informační systém včetně akustických hlásičů pro nevidomé, v prostoru pro cestující bude klimatizace a možnost příjmu signálu wi-fi.

„Nové autobusy nahradí stávající zastaralé a bariérové naftové autobusy, budou nasazeny na linky v oblasti Kladenska a okolí včetně linek do Prahy. Na nákup autobusů dopravce zpracoval projektový záměr na čerpání finanční spoluúčasti z evropských fondů v souladu s výzvou ITI Pražské metropolitní oblasti podporující modernizaci vozového parku ve veřejné dopravě. Dodávka nových autobusů je plánována nejpozději v srpnu,“ uvedl pro Kladenské listy ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Podle již ukončeného výběrového řízení budou zakoupeny čtyři kloubové autobusy tovární značky SOR, devět autobusů značky Scania v délce 15 metrů. Dvanáct standardních autobusů od výrobce Iveco bude rozděleno na polovinu v třídveřovém provedení a polovinu v dvoudveřovém provedení.

Autor: (red)