Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

FOTO: Druhý ročník Festivalu malých vinařů v kině Sokol byl opět povedenou akcí

Pondělí, 15. dubna 2019 07:50

Víkendový Festival malých vinařů se odehrál v kině Sokol v sobotu 13. dubna. A bylo rozhodně co ochutnávat! Vynikající atmosféru podpořila cimbálová muzika Dúbrava. 

Druhý ročník Festivalu malých vinařů v kině Sokol by opět povedenou akcí (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Minulou sobotu se mohli milovníci dobrého vína těšit na druhý ročník Festivalu malých vinařů. 13. dubna se do kina Sokol přijeli představit zástupci celkem 18 malých vinařství a opět nechyběla ani cimbálová muzika.

Oproti prvnímu ročníku se letos v kině Sokol představilo o pět vinařství víc. „Po loňské premiéře jsme po akci zaznamenali velký zájem jak ze strany veřejnosti, tak samotných vinařů, což nás velmi těšilo,“ přiblížil důvody konání druhého ročníku Robert Kindl, předseda pořádajícího Klubu přátel vína Kladno a provozovatel oblíbené vinotéky Pod Věžákem.

Třetina všech vinařů se v Kladně představila poprvé. Patřila mezi ně například vinařství Pekárek ze znojemské oblasti, vinařství Gertner, vinařství Rochúz nebo vinařství Kubíček z nedalekého Českého středohoří. Vedle nich se návštěvníci mohli těšit na populární vinaře z loňska, kterými byli vinařství Výmola z Mikulčic, vinařství Schoř z Mělnicka, vinařství Němeček z Března či vinařství Forman a Matoušek z Perné. Na své si tentokrát přišli i milovníci šumivých vín, které jistě potěšila nabídka společnosti Sekt Jan Petrák.

Program slavností zahájila od 13:30 cimbálová muzika Dúbrava. A pro letošní ročník přichystali pořadatelé i další novinky. „Počítali jsme s výrazně větším množstvím míst k sezení, protože slavnosti jsou i kulturní akcí a místem pro setkávání. Letos jsme také předávali cenu návštěvníků pro nejoblíbenějšího vinaře,“ upřesnil Robert Kindl.

Na to, jaká o festival panovala atmosféra, se podívejte ve fotogalerii, kterou pro čtenáře Kladenských listů připravila Jitka Krňanská.


Autor: (red)