Central Kladno Noc Válečníků Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Frozen bál

Kladenští fotbalisté zvládli v Nymburce penalty a vezou dva body

Neděle, 14. Duben 2019 18:31

Stále nekompletní odjížděli hráči SK Kladno do Nymburka, kde se na hřišti AFK střetli s Polabanem. Ve vyrovnaném zápase nepadla branka. Hosté potom zvládli penaltový rozstřel v poměru 1:4, a vezou si domů dva body.

Ilustrační foto: KL

Polaban Nymburk – SK Kladno    0:1  p.  (0:0)

Úvodní poločas přinesl vyrovnaný průběh. Akce většinou končily před velkým trestným územím. Hosté se dostali po rohových kopech Kaliny ke dvěma nebezpečným hlavičkám, ale míč skončil pokaždé těsně vedle. Po změně stran se Polaban dostal do mírného náporu, ale gólman Vokoun byl bez práce. Po deseti minutách se po brejku dostal Šíma před stopera T. Dudlu, který ho fauloval a byl vyloučen. Paradoxně se Kladnu proti deseti protihráčům hra moc nedařila. Většinou vše zhatila zbytečná zbrklost a nepřesnost. Naopak Nymburk využíval brejkové situace a hosty dvakrát zachránil svými zákroky Vokoun. V samém závěru mohl Čížek zajistit svým spoluhráčům tři body, ale nastřelil pouze tyč! Penaltový rozstřel zvládl SK na jedničku, když jeho hráči proměnili všechny pokutové kopy, zatímco domácí jednou mířili do tyče a jednou se blýskl znovu Vokoun.

„Měli jsme řadu dobrých pasáží, ale hodně jsme ve finálové části nedokázali naší zbrklostí připravit si více střeleckých možností. Nedařilo se nám v koncovce, tentokrát se neprosazoval ani Kraus,“ Hodnotí utkání kouč Jan Pejša.

Rozhodčí:  Bednář – Drábek, Brychta. ŽK:  Šíma, Hanzlík. Bartoš (všichni Kladno).  ČK:  55. T. Dudla (Nymburk). Diváci: 115.

Kladno:  Vokoun – Borák, Suchý, Hanzlík, Kalina – Holub, Bartoš – Čížek, Růžička, Šíma – Kraus.