Central Kladno Noc Válečníků Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Dobrovolnické centrum
  • Divadlo Lampion
  • Frozen bál

Rytíři si z dobře rozehraného zápasu body neodnesli, Pardubice ukázaly svoji sílu ve třetí části

Neděle, 14. Duben 2019 18:59

Osmé kolo baráže přineslo na kladenském stadionu zápas plný zvratů. Rytíři rychle ztráceli, ale díky dvěma gólům ještě v první části otočili vývoj. V prostředním dějství pak navýšil Jakub Strnad a Kladno mělo dál nápor. Do třetí části ale Dynamo vletělo, vstřelilo čtyři branky a uzmulo si zápas pro sebe. Rytíři tak zapsali porážku 3:5 a po pěti výhrách v řadě nebrali ani bod.

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Domácí nastoupili i do dalšího barážového utkání velmi aktivně, jako první se ale tentokrát prosadili hostující hokejisté. Patrik Poulíček využil vůbec první možnost Pardubických a otevřel skóre. Na kostce přitom svítila teprve druhá minuta. Rytíři ale rychle přebrali iniciativu a po zbytek třetiny hru víceméně kontrolovali, o čemž svědčí i statistika střel 16:6. Po Jágrově pobídce využil přečíslení Ladislav Zikmund. Ten se neunáhlil, před brankou zpomalil a zamířil přesně k bližší tyčce. V osmé minutě pak znovu předvedl svůj dar od pánaboha Jaromír Jágr. Zkušený útočník, který hraje v posledních zápasech jako zamlada, si najel mezi kruhy a svižnou střelou poslal svůj tým do vedení.

Kladno pak svoji převahu ve druhé části přeměnilo v rychlou branku! Ještě v první minutě se puk odrazil příhodně pro Jakuba Strnada a kladenský kapitán přidal třetí zásah svého týmu. Ondřej Kacetl pak pokračoval ve své práci, v pětadvacáté minutě však přišla kuriózní situace. Náhradní gólman Milan Klouček se rozjel k brankovišti a snad i sám Kacetl se divil, nakonec ale musel usednout na střídačku a pustit mezi tři tyče svého kolegu. Poté Dynamo na chvíli určovalo tempo hry, kladenská defenziva ovšem odvedla skvělou práci a postupně hru zase vyrovnala. V závěru pak nevyužil možnost na jedné straně Plekanec a na druhé neuspěl zase Hovorka.

I třetí třetina měla svoji bleskovou branku. Hosté na soupeře vletěli a po dvou minutách hry usměrnil letící puk za Cikánka Patrik Poulíček. Dynamo pak dál kousalo a chtělo dosáhnout na vyrovnání. Hostující fanoušci už chtěli oslavovat gól po akci Tomáše Rolinka v oslabení, pokus bývalého reprezentačního kapitána ale zlikvidoval Cikánek. Rozdíl mezi týmy však do konce nevydržel. Hosté byli odměněni za zlepšenou hru a Rostislav Marosz z mezikruží srovnal vývoj. Když pak mohli hosté zvrátit vývoj znovu na svoji stranu, začaroval v brance Cikánek. Kladenský gólman se skvěle přesunul a zastavil kotouč směřující do odkryté klece. Tím si ale Rytíři štěstí pro tento zápas vybrali. Marek Hovorka vzápětí tečoval puk rovnou pod víko a posléze trefil odkrytou bránu. To už byl Lukáš Cikánek na střídačce a Kladeňáci to zkoušeli v šesti.

David Čermák (Rytíři Kladno): Povedlo se nám otočit z 0:1 na 3:1. Byli jsme lepší a měli jsme ještě několik přečíslení 2 na 1, bohužel jsme to nevyužili a neodskočili jsme na tři góly. V poslední třetině hosté zvýšili tempo a my udělali zbytečné chyby. To nás stálo celý zápas.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Utkání bych rozdělil na dvě části. První dvě třetiny byly z naší strany špatné, neměli jsme pohyb, Kladno bylo daleko důraznější, dohrávalo osobní souboje, mlátilo nás a bylo jasně lepší. Pak se to v nás trochu zlomilo a ve třetí třetině jsme podali naprosto jinačí výkon. Měli jsme pohyb. důraz, stříleli jsme na bránu, šli jsme do ní a třetí třetina z naší strany byla parádní. Otočili jsme zápas a získali jsme důležité tři body.

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 4. Zikmund (Jágr), 8. Jágr (Zajíc, Nash), 21. J. Strnad (Vampola, Redlich) – 2. Poulíček (Machala), 43. Poulíček (L. Horký, Porseland), 56. Marosz (Rolinek), 59. Hovorka (Eklund, Rolinek), 60. Hovorka (Rolinek)