Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kladenský Alpiq splnil roli favorita a je v semifinále!

Sobota, 13. Duben 2019 20:21

Hokejbalisté Alpiqu Kladno neponechali nic náhodě a v nejkratší možné sérii si vybojovali postup do semifinále play-off, když dokázali zvítězit na půdě Elby DDM Ústí nad Labem jednoznačně 5:1.

Ilustrační foto: KL

Elba DDM Ústí nad Labem – Alpiq Kladno  1:5   (0:3, 1:0, 0:2)

Vstup do utkání se povedl Kladnu na jedničku. Po necelé půlminutě Pospíšil našel Pražáka, který blafákem překonal brankáře Rechtorika. O minutu později již vedl Alpiq o dva góly. Z náporu vytěžil branku Štěpáník. Než se Elba vzpamatovala, přišel další rychlý úder. Schnaubelt zůstal nepokryt a po sedmi minutách hry si hosté vytvořili velmi slibný náskok.  Pro domácí mohlo být ještě hůře, ale oslabení ustáli bez pohromy.

Severočeši ve druhé třetině zapnuli. Do branky se místo Rechtorika postavil Banda. Kladenský gólman Hájek musel předvést výborný zákrok po ráně Stupky na brankovišti. Při hře čtyři na čtyři zase zazářil Banda, který na dvakrát vychytal Špačka. A strážce ústecké svatyně byl ústřední postavou i nadále. Hra se střídala pravidelně před oběma brankami. V závěru druhé třetiny šel za katr Pospíšil. Domácí Tomáš prakticky střílel do odkryté branky, ale Hájek míček skvěle vyrazil. Ale osm vteřin před druhou sirénou ani on nestačil na tvrdý pokus Langthalera.

Třetí dějství začalo dvojnásobným trestem pro severočeského Růžičku. Během necelé minuty Středočeši využili jak dvojnásobnou přesilovku, tak i hru pěti proti čtyřem. Nejdříve se prosadil Barnošák a po něm Dědič. V té chvíli bylo jasné, že Elba postup Kladna velmi těžko zkomplikuje. Ústí postupně rezignovalo a pomáhalo si nedovolenými zákroky. Nejdříve se ukázal opět Banda, který vychytal dva hráče hostů, kteří postupovali sami na jeho branku. Početní výhody Kladeňáci nevyužili. Domácí měli možnost dvouminutové přesilovky pěti ku třem, ale ani oni nebyli úspěšní. Svěřenci kouče Kadlece tak v klidu dokráčeli k výhře, která znamená postup do semifinále play-off!

„Začátek nám vyšel fantasticky. Hráči plnili taktické pokyny, nechyběl, pohyb, střelba, agresivita. Brzy jsme vedli 0:3. Ústí ve druhé části přidalo, snížilo, ale hned na začátku třetí části jsme dali rychle dva góly a bylo definitivně rozhodnuto. Domácí v závěru neunesli vyřazení a některými hrubými zákroky za hranicí fair – play, chtěli zranit naše hráče,“ říká asistent trenéra Jaroslav Procházka.

Branky: 30. Langthaler (Červinka, Tomáš) – 1. Prařák (Pispíšil), 2. Štěpánik (Hrabár), 7. Schnaubelt (Šícha), 34. Barnošák (Hrabár, Schnaubelt), 35. Dědič, Rozhodčí:  Gráca – Martis. Vyloučení: 10:4, navíc Gus a Ptáček (Ústí) 10 minut, přesilovky: 1:2, oslabení: 0:0.

Sestava: Hájek – Pospíšil, Pliml, Soukup, Hrabár, Haisman, Dědič, Novák – Špaček, Prokop, Pražák – Barnošák, Šícha, Schnaubelt – Procházka, Štěpáník, Kohout – Kamenář, Hnízdil, Eitler.

4. krimi

Muž z Kladna dluží na výživném 55 tisíc. Co dělat, když rodič neplatí?

5. povidka

Povídka Kladenských listů: Prostě náhoda – 2

6. krimi

Opilý řidič cestou z Vinařic naboural a odešel od nehody, policisté ho záhy zadrželi