Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

FOTO: Ve slánském Hotýlku Praha se uskutečnila charitativní akce na podporu zvířátek

Středa, 10. Duben 2019 07:30

Taneční zábava s písničkami na přání, karaoke a bohatou tombolou. Výtěžek věnovaný na podporu opuštěných a týraných zvířat v rámci projektu Srdeční záležitosti. Tak v tomto duchu se nesla v sobotu ve Slaném povedená charitativní akce.

Ve slánském Hotýlku Praha se uskutečnila charitativní akce na podporu zvířátek (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Charitativní akce na podporu opuštěných a týraných zvířat, která nese název Srdeční záležitost, se ujala parta nadšenců ze Slaného. Jedna z jejich organizátorek, Lucie Nobilisová k tomu pro Kladenské listy řekla: „Dělali jsme to poprvé a hodně věcí zadotovali ze své kapsy, ale s výsledky jsme spokojeni. Nakonec na taneční zábavu přišlo hodně lidí a tombola, kdy její výtěžek byl věnován na charitu, byla vyprodána. Ceny byly dle nás hodnotné. Lidé mohli za desetikorunu vyhrát například kupon k nákupu do obchodního domu v hodnotě 500 korun.“

Na povedeném charitativním večeru se podílel Hotýlek Praha, který zdarma poskytl prostory a věnoval ceny. Za organizátory se práce na realizaci ujali Petra Henzlová, Lucie Nobilisová, Jakub Kamenický a Pavlína Podzimková.

I přesto, že se zdá být vybraná částka malá, jistě neziskové organizaci velice pomůže. Ta od slánských organizátorů obdrží 4.514 korun. Ovšem jestli chcete pomoci i vy, můžete tak učinit svévolně, a to buď materiálním darem jako například zasláním konzerv, obojků i hraček, nebo finančně, kdy své peníze zašlete na účet 2700922881/2010.

Projekt Srdeční záležitosti je založený na dočasných domovech u různých lidí, kteří se starají zcela nezištně. Jedná se o obyčejné lidi, kterým není lhostejná situace okolo opuštěných a týraných pejsků a kočiček.

„Jelikož nejme podporováni státem, žádným městem ani obcí, je kvalita péče o tato zvířátka závislá na našich financích a na dobrovolných příspěvcích od štědrých lidí, kterým, stejně jako nám záleží na tom, aby žádné zvíře nežilo bez jídla, zdravotní péče a hlavně bez lásky, kterou potřebujeme všichni,“ vzkazují provozovatelé neziskové organizace. Více se o neziskovce dozvíte ZDE:


Autor: (red)