Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

FOTO: V kladenském kulturáku se odehrálo Národní mistrovství v Lóře

Úterý, 9. Duben 2019 07:20

Národního mistrovství krušovického pivovaru v Lóře se v kladenském kulturním domě jako už tradičně zúčastnily stovky hráčů. Mezi jednotlivci letos kraloval Václav Dolejš z Doks, týmovou soutěž ovládlo družstvo Amálky.

V kladenském kulturáku se odehrálo Národní mistrovství v Lóře (Foto: Jitka Krňanská – KL)

Sedmatřicátého ročníku mistrovství se v Kladně zúčastnilo 88 čtyřčlenných týmů, tedy 352 hráčů. Mírný pokles počtu přihlášených, pravděpodobně zaviněný slunečným počasím, organizátorům vrásky nedělal. I letošní ročník se vydařil jako vždy. Úspěšný byl zejména pro Václava Dolejše, který se po svém triumfu dočkal slavnostního pasování do Řádu rytířů Lóry. Putovní standartu zase ozdobí stuha družstva Amálky, letos nejlepšího týmu.

Že se trpělivost vyplácí, jasně dokumentuje příběh Václava Dolejše. Účastník více než dvaceti předchozích ročníků se na individuální triumf pořádně načekal. Před 11 lety sice s Kozobarvírnou vyhrál týmovou soutěž, ale mezi jednotlivci vládl až letos.

Kozorbarvírně se dařilo i letos, ale na jeden tým přece jen nestačila. Nabité mužstvo Amálky ve složení Robert Božovský, Michal Božovský, Pavel Chmátal a David Stříbrný ostatním nedalo čuchnout. Už v minulosti se sestava disponující třemi rytíři Lóry, z nichž jeden byl dokonce velmistrem řádu, umístila na předních příčkách, celkové vítězství jí však dosud unikalo. Letos se Amálka dočkala, a to i přes absenci čtvrtého rytíře Lóry Romana Korbela, kterého zdárně nahradil nováček Michal Božovský.

Pořadí:

Jednotlivci:

– 1. Václav Dolejš (Kozobarvírna)

– 2. Milan Nosovský (Funebráci)

– 3. Jan Mika (Ruda)

Družstva:

– 1. Amálka (R. Božovský, M. Božovský, P. Chmátal, D. Stříbrný)

– 2. Kozobarvírna (V. Dolejš, P. Dolejš, J. Novotný, M. Pavelka)

– 3. Ruda (J. Mika, T. Král, H. Balon, V. Ryšavý)


Autor: (jk)