Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Rytíři vezou nečekané zlaté body z dosud suverénních Pardubic!

Úterý, 9. Duben 2019 20:30

Jenom největší optimisté věřili, že Rytíři Kladno by mohli uspět na ledě dosud v baráži neporazitelného Dynama Pardubice. Přestože po první třetině Jágr a spol. prohrávali 1:0, nakonec otočili výsledek a zvítězili 1:4!

Ilustrační foto: KL

Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Dynamo se dostalo do vedení na začátku páté minuty. Kratochvíl nahrál přesně na střed v útočném pásmu veteránu Sýkorovi, který tvrdou střelou překonal Cikánka. Pardubice měly ideální možnost náskok navýšit, ale ani jednu ze dvou přesilových her nedokázaly zužitkovat. Kladenského gólmana již při hře pět na pět nepřekonal nadvakrát ani volný Schaus. Hosté sice byli v průběhu první třetiny o něco aktivnější, ale brankář „kadetů“ nemusel likvidovat žádnou nebezpečnou střelu, naproti tomu Cikánek ještě vytáhnul parádní zákrok po ráně Mandáta v poslední minutě.

Po návratu z kabin mělo Dynamo další početní výhodu, ale i tentokráte kladenská obrana obstála na jedničku. Rytířům se podařilo vyrovnat zásluhou Svedlunda, který byl nejdříve podražen při brejku a v následném trestném střílení zápěstím překonal brankáře Kacetla. Při pobytu Kehara na trestné lavici byli Východočeši nejblíže brance po střele Hovorky, ale puk skončil na tyči. V době, kdy se čekalo, že Pardubice půjdou znovu do vedení, nahodil Lakos touš před branku a Š. Bláha šikovnou tečí rozjásal přítomné kladenské fanoušky. Po třech minutách jejich sektor bouřil znovu. Domácí špatně střídali, čehož využil opět čtvrtý útok Kladna. Střelu Š. Bláhy domácí brankář vyrazil, ale přímo k Hajnému a ten již mířil přesně. Znervóznělí domácí hráči se v samé koncovce druhé části nechali dvakrát vyloučit a Středočeši tak dostali možnost dvojnásobné přesilovky v délce trvání 96 sekund.

Velkou příležitost na další gól v síti Kacetla však Rytíři doslova prohazardovali. Dynamo se již při plném počtu dostalo po pěkné kombinaci před Cikánka, Machalův pokus však stačil výborným zákrokem zlikvidovat. Při poměru sil čtyři na čtyři předvedli Středočeši nádhernou akci, které však chybělo nejdůležitější, vstřelená branka! Dynamo postupně přidávalo a vynucovalo si tlak. Rytíři však svoje obranné pásmo výborně bránili a domácí se těžko prosazovali. Minutu a půl před závěrečnou sirénou začala pardubická power-play. Definitivní pojistku výsledku dal Plekanec střelou do opuštěné branky.

„Od začátku utkání jsme hráli aktivně. Bohužel jsme udělali chybu a domácí se dostali do vedení. Po první třetině jsme však vyrovnali z trestného střílení a naší nátlakovou hrou jsme se dostali do dvou brankového vedení. To jsme mohli navýšit v dlouhé přesilovce pět ku třem, ale nepovedlo se. Domácí v závěru přidali, ale velmi pozornou obrannou hrou a díky výbornému Cikánkovi jsme nedovolili Pardubicím, aby se dostali ke kontaktnímu gólu. Máme za sebou půlku baráže. Zisk dvanácti bodů je určitě dobrý, ale stále nic neznamená. Do každého dalšího utkání jdeme s cílem vyhrát a o nic jiného se nezajímáme,“ konstatuje logicky trenér Jindřich Lidický.

Branky: 5. Sýkora (Kratochvíl) – 27. Svedlund (TS), 34. Š. Bláha (Lakos), 37. Hajný (Š. Bláha, Kaut), 60. Plekanec (Lakos). Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:7, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Hořava, Lakos – Jágr, Plekanec, Zikmund – Strnad, Vampola, Redlich – Melka Machač, Svedlund – Š. Bláha, Kaut, Hajný.

Chomutov – České Budějovice 1:0