Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

FOTO: Vít Hlaváč získal v Poděbradech stříbrnou medaili!

Pondělí, 8. Duben 2019 07:40

Kladenský atlet, chodec A. C. TEPO Kladno Vít Hlaváč se po bronzové medaili na trati 50 km dočkal dalšího cenného kovu. Na mistrovství České republiky v chůzi na 20 km, které se uskutečnilo na klasické trati v Poděbradech, se vyhoupl až na stříbrnou pozici, když výkonem 1:28,56 h vylepšil téměř o dvě minuty svoje osobní maximum!

Vít Hlaváč získal v Poděbradech stříbrnou medaili! (Foto: Archiv Víta Hlaváče)

V konkurenci nejlepších českých chodců si vytkl cíl, kterým byl čas 1:28 h, což je limit pro účast na mistrovství Evropy atletů do 23 let. „Prvních deset kilometrů se šlo dobře. Byli jsme čtyři ve skupince a řas byl kolem 43 minut. Bohužel potom mi začaly „tahat“ nohy a v té chvíli jsem věděl, že na limit nedosáhnu. Možná se projevila i únava z náročné padesátky, kterou jsem absolvoval před čtrnácti dny. Ale celkově jsem s časem i výkonem spokojený,“ pochvaloval si talentovaný Vít Hlaváč.

Vedle závodů v extralize se nejlepší kladenský chodec soustředí na Evropský pohár v litevském Alytusu, který se koná v neděli 19. května, kde jako člen českého reprezentačního družstva bude znovu usilovat o limit na trati 20 km pro zmíněné mistrovství Evropy závodníků do 23 let. Nejen atletičtí fanoušci věří, že zmíněných 56 sekund, které mu chybí k účasti, dokáže překonat!

Na trati 5 km, kterou absolvovaly dorostenky, se opět představila sestra Víta Hlaváče Klára. I ona si vylepšila osobní rekord a časem 28:36 min obsadila čtvrté místo.


Autor: (rc)