Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Kladenští záchranáři pomohli podchlazenému motorkáři a opařenému batoleti

Pátek, 5. Duben 2019 07:10

Život záchranáře není jednoduchý, prožívá osudy jiných lidí, a to doslova. Dva z nich nyní uvádíme jako příklad. Jedná se o podchlazeného motorkáře a opařené batole.

Kladenští záchranáři pomohli podchlazenému motorkáři a opařenému batoleti (Ilustrační foto: KL)

Podvečerní jízda osamělého motorkáře na motokrosové dráze skončila jeho dramatickým pádem, při kterém si zlomil dolní končetinu. Měl velké štěstí, že ho slyšel svědek a zavolal záchranku.

„Posádka kladenské rychlé zdravotnické pomoci projela velkou sanitou přes všemožné zákeřnosti motokrosové dráhy. Muž ležící v křoví byl v době příjezdu podchlazen a v šoku. Jeho stav vyžadoval od posádky rychlé rozhodnutí, zda si vzhledem k náročnému transportu vyžádají kolegy. To by ale znamenalo minuty navíc. Kvůli krevní ztrátě pacienta byla rozhodující rychlost. Záchranáři muži zajistili žilní vstup, podali nezbytné léky a uložili ho do vakuové matrace. S transportem do sanitního vozu posádce pomohl volající, za což mu záchranáři moc děkují,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

„Rychlá zdravotnická pomoc s lékařem ve vozidle systému rendez-vous vyjela také k opařenému batoleti, jež na sebe vylilo horký čaj. Děťátko utrpělo popáleniny 1. a 2. stupně na přibližně pěti procentech povrchu těla. Zasahující lékař mu podal nezbytné léky proti bolesti a byla mu zakryta zasažená místa. Poté záchranáři přepravili malého pacienta do vinohradské nemocnice,“ řekla k druhému případu mluvčí Effenbergerová.

Autor: (red)