Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

V Kladně přišla žena o peněženku, muž o mobil. Policie neví, co dřív šetřit

Čtvrtek, 4. Duben 2019 07:50

Nepozornost se nevyplácí. O tom se přesvědčila žena, která v obchodě přišla o peněženku a vznikla ji škoda 20 tisíc, ale i muž, kterému zloděj v restauraci ukradl mobilní telefon v hodnotě 14 tisícovek.

V Kladně přišla žena o peněženku, muž o mobil. Policie neví, co dřív šetřit (Ilustrační foto: KL)

„Žena si položila na mrazák v prodejně kabelku, ve které se nacházela i uložená peněženka. Následně poškozená zjistila, že jí byla peněženka z kabelky odcizena. Obsahem peněženky byla finanční hotovost, dvě platební karty a osobní doklady. Pachatel svým protiprávním jednáním způsobil ženě celkovou škodu ve výši 20 300 korun,“ uvedla k prvnímu případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Jen několik minut po třinácté hodině poškozenému muži odcizil mobilní telefon v hodnotě 14 000 korun neznámý pachatel ze stolu v jednom z kladenských restauračních zařízení v ulici ČSA. Pachatel ke krádeži využil situace, kdy se muž vzdálil od stolu, kde byl mobilní telefon odložený,“ sdělila k druhému případu mluvčí Šteinerová.

Policisté nyní po pachatelích pátrají a případy prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů.

Autor: (red)