Chomutovští Piráti tvrdě potrestali chyby Rytířů

Pátek, 29. března 2019 19:51

Úvodní utkání baráže o extraligu Rytířům Kladno nevyšlo. Jágr a spol. si sice vypracovali více příležitostí i střel, ale Piráti z Chomutova byli efektivnější, dokázali využít chyb hostů a zvítězili 2:0.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

K  prvnímu barážovému střetnutí nastoupili Rytíři v  optimální sestavě, zatímco Piráti museli provést několik korektur kvůli salmonelóze, která postihla domácí kabinu. Přesto první třetina nabídla parádní hokej z  obou stran s  řadou brankových příležitostí. Ovšem oba gólmani, chomutovský Peters i kladenský Cikánek předváděli výborné zákroky. První příležitost na změnu skóre měl severočeský Koblasa, potom Duda, na druhé straně Jágr, Plekanec a největší Machač, jenž jel sám na branku Pirátů, stav však zůstal bezbrankový.

Ve druhé třetině tempo viditelně opadlo. Spíše byla ve hře defenzíva, oba celky nechtěly příliš otevírat hru. Bojovalo se převážně ve středu kluziště bez přímého ohrožení svatyní obou soupeřů. V  polovině utkání mohl být slavným Kružík, jeho průnik po pravé straně však úspěch nepřinesl, následná střela skončila jen na tyči domácí klece. Před závěrem druhé části si hosté zahráli asi nejlepší přesilovku, kdy se chomutovské kvarteto nemohlo dostat k  puku, ale chybělo to nejpodstatnější: střelba. A tak i po čtyřiceti minutách bylo skóre stále bez brankového zápisu, když Cikánek skvěle zasáhl po dorážce Tomici v  oslabení.

Třetí pokračování začalo slibnou šancí exkladenského Humla, ale jeho pokus mířil těsně nad horní tyč. Středočeši měli přesilovou hru, ale obětaví domácí v  čele s  Petersem se ubránili. Téměř vzápětí přišel rozhodující okamžik utkání. Po chybě v  kladenské defenzívě se dostal k  puku Duda, který vystřelil a „zapomenutý“ Sklenář tečí poslal Chomutov do vedení. O chvíli později se hosté radovali z  branky, ale rozhodčí touš za čarou neviděli. Vzápětí přišla další minela v  kladenské obraně, které unikl Růžička a překonal Cikánka podruhé. Zbytek utkání si již Piráti v  klidu pohlídali a Petrers si připsal cennou nulu.

„Vypracovali jsme si řadu příležitostí, ale nedokázali je proměnit. Postupem času bylo jasné, že kdo dá prvního gól, vyhraje. Chomutov na rozdíl od našich hráčů dokázal využít našich chyb, proto zvítězil,“ říká výstižně kouč Jindřich Lidický.

Branky: 48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. Růžička (Duda). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Toševjan. Vyloučení: 6:4, navíc Vampola (Kladno) 10 minut. Využití:  0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Sestava: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Svedlund – Š. Bláha

Pardubice – České Budějovice   4:1