Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

FOTO: Alpiq si nepřipouštěl žádné komplikace, Pardubice tahaly za kratší konec

Sobota, 23. Březen 2019 17:50

Až nečekaně hladce zvládli hokejbalisté Alpiqu Kladno předposlední zápas základní části. Po jednoznačném průběhu porazili nebezpečné Autosklo – H.A.K. Pardubice v poměru 4:0.

Foto: KL

Alpiq Kladno – Autosklo – H.A.K. Pardubice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)                      

Hned v úvodu Soukup ze vzduchu napálil míček do konstrukce pardubické klece. Kladno začalo hosty svírat a výsledkem byl úvodní gól. Ve zmatku před brankářem Stárkem se nejlépe orientoval Špaček a poslal svůj tým do vedení. To navýšil po chybě defenzívy Východočechů Procházka, když byl rychlejší než obránci hostů. Před koncem úvodní části si oba kolektivy zahrály přesilovky, ale skóre zůstalo nedotčené.

Stav se změnil na začátku druhého dějství. Eitler získal míček u zadního mantinelu, na levé straně uviděl volného Barnošáka, který potřetí pokořil pardubického brankáře. Autosklo se nemohlo vůbec dostat do hry. Autor třetího gólu unikl v oslabení, ale Stárek se nenechal jeho pokusem překvapit. Barnošák byl při chuti. Po přečíslení zase upaloval sám, ale souboj se Stárkem opět nevyhrál.

Poslední patnáctiminutovka se víceméně dohrávala. Alpiq přidal gól zásluhou Soukupa, který prostřelil hradbu těl před sebou. Hostující tým se prakticky nedostal za celé utkání k vážnějšímu ohrožení Hájkovy svatyně. Hra byla hodně rozkouskovaná častými vyloučeními. Svěřenci trenéra Kadlece tak v pohodě vybojovali další tři body.


„Celí zápas jsme měli pod kontrolou. Soustředili jsme se na slabší stránky soupeře, ze kterých jsme vytěžili první dvě branky. V Plzni jsme předvedli možná ještě lepší výkon, ale líbí se mně, jak kluci pracují a plní taktické pokyny. Vzhledem k blížícímu se play-off  je to určitě velmi pozitivní. Doufám, že vzrůstající formu potvrdíme příští týden i proti Ústí nad Labem, se kterým končíme základní část.,“ hodnotilo se dobře trenéru Drahomíru Kadlecovi.


Branky: 7. Špaček (Pliml, Prokop), 10. Procházka, 17. Barnošák (Eitler), 39. Soukup (Procházka). Rozhodčí: Prudík – Danylec. Vyloučení: 5:5, navíc Vlasák (Pardubice) 10 minut. Přesilovky: 0:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Hájek – Pospíšil, Pliml, Soukup, Hrabár, Dědič, Haisman – Pražák, Prokop, Špaček – Barnošák, Eitler, Schnaubelt – Procházka, Šícha, Kohout.


Autor: (rc)