Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Výhru SK Kladno zajistil přesnou hlavou Filip Suchý

Sobota, 23. Březen 2019 13:24

Třetí jarní kolo přineslo první body pro fotbalisty SK Kladno. Na půdě Sokola Libiš se brzy ujali vedení a těsný náskok 0:1 nakonec zaslouženě uhájili až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Ilustrační foto: KL

Sokol Libiš – SK Kladno 0:1 (0:1)

Trenér Pejša se musel obejít kvůli zraněním a nemoci bez pěti hráčů, kteří pravidelně nastupovali. Chyběli Čížek, Pechr, Tóth, Bartoš a Pospíšil. Do sestavy se vrátil Kalina a poprvé nastoupil na jaře brankář Tesař. Libiš si v prvních pěti minutách vypracovala tři rohové kopy a hezkou střelu Tyšara, kterou kladenský gólman kryl. Na druhé straně prověřil Kraus kvality libišského brankáře Brožka. Již v osmé minutě zahrával Kalina rohový kop. Na něj si naskočil nehlídaný Suchý a hlavou nekompromisně zavěsil. Domácí hodně spoléhali na rychlého Duška na levé straně zálohy. Ten několikrát pronikl do trestného území Kladna, ale jeho spoluhráči nedokázali jeho centry využít. Na druhé straně  mohlo Kladno svůj náskok navýšit, ovšem Kraus ani Šíma žádnou ze svých možností, kdy postupovali sami na gólmana, nevyužili.

Druhých pětačtyřicet minut moc kvalitního fotbalu nenabídlo. Kladeňáci mysleli především na udržení vedení. Libiš se sice snažila hlavně nakopávat, ale její akce končily před velkým vápnem hostů. Navíc obě mužstva měla problémy s přesnou nahrávkou a protože chyběla i přesná střelba, byli oba brankáři prakticky bez práce. Hosté si tak v pohodě došli pro první tři jarní body.

„Je to důležitá vydřená výhra. Ze začátku nás podržel Tesař a my jsme prakticky z první akce hned skórovali. V první půli jsme měli dvě ideální příležitosti na zvýšení náskoku, což by zřejmě rozhodlo, ale neproměnili jsme je. Libiš po změně stran zjednodušila hru nakopávanými míči, ale nevytvořila si žádnou šanci. Na naší straně jsme se vlastní zbrklostí i nervozitou nedokázali více prosadit. Zápas byl tak otevřený až do konce. Pochopitelně, že absence se projevily, ale příležitost dostali mladíci jako V. Procházka nebo Richter. Klukům však musím poděkovat za bojovný výkon,“ pochvaloval si kouč Jan Pejša.

Branky: 8. Suchý. Rozhodčí: Grimm – Szikszay, Lafek. ŽK: 0 – 0, Diváci: 100

Kladno: Tesař – Borák, Suchý, Hanzlík, Kalina – Růžička, Holub – Richter (87. Abraham), V. Procházka, Šíma – Kraus (90. Dejčmar).