Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Jaromír Jágr poslal svoje Rytíře do baráže!

Pátek, 22. Březen 2019 20:21

Kladenští Rytíři splnili další cíl. Výhrou 2:4 na ledě Dukly Jihlava již po pátém utkání rozhodli o svém postupu do baráže o extraligu. Ta začne pro svěřence trenérů Lidického a Čermáka v pátek 29. března na ledě Pirátů Chomutov.

Ilustrační foto: KL

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

V sestavě Kladna nastoupil poprvé v play-off Hořava, naopak chyběl Zikmund. Jihlava se hned od první chvíle ujala iniciativy a výsledkem byl brejk Osmíka, který se dostal až před Cikánka, ale ten jeho pokus o bekhend zneškodnil. Podobně si vedl i jeho brankářský kolega na druhé straně Honzík, jenž ve stejné situaci vychytal Strnada. V půlce úvodní části již Dukla dala první branku. Čachotský z buly posunul na Harkabuse, který mířil přesně k tyči. Přesně za minutu bylo srovnáno. Po nedůslednosti domácí obrany se dostal puk ke Kubíkovi. Jeho pokus jihlavský gólman vyrazil a Melka byl ve správný čas na správném místě. Při vyloučení Anděla Rytíři dostali domácí pod tlak, ovšem bez gólové příležitosti. Tým z Vysočiny znervózněl, Honzík se nedohodl se spoluhráčem, srazili se, ale Redlich volný touš poslal jenom do tyče. Domácí dál chybovali, nechali ujet dvojici Strnad – Říha a první jmenovaný překonal Honzíka podruhé.

Po změně stran Dukla chtěla co nejrychleji vyrovnat. Paradoxně největší šanci měla v oslabení. Po přečíslení dva na jednoho však Čachotského ideální přihrávku nedokázal tentokrát Harkabus dostat za Cikánkova záda. V polovině střetnutí putoval na čtyřminutový trest za hru vysokou holí Bezúch a Kladno pojistilo svůj náskok. Plekanec přihrál na modrou čáru Nashovi, jehož rána zamířila pod horní tyč. Úvodní početní výhoda se naopak týmu z Vysočiny vůbec nevydařila, což platilo i u druhé přesilovky.

Hned po dvanácti vteřinách třetí dvacetiminutovky vzkřísil naděje Jihlavy nechytatelnou střelou Skořepa a bylo jasné, že diváci ještě uvidí drama. Hosté se dostali pod tlak. Při vyloučení Nashe byl Cikánek v neustálém zápřahu, ale udržel čisté konto. V době, kdy se zdálo, že Dukla co nejrychleji vyrovná, přišel pro ni blesk z čistého nebe. Plekanec dostal puk před branku, kde stál Jágr – a legendární útočník se radoval z druhého gólu v play-off. Dukla se ale ještě nevzdávala. Deset minut před koncem měl velkou šanci Holý, ale Cikánek vytáhl excelentní zákrok. Nápor domácích gradoval. V další hře pět na čtyři nedokázal Skořepa prostřelit obětavou defenzívu Rytířů. V poslední minutě přišla power play Dukly, ale byl to jen zoufalý pokus. Ještě před definitivním koncem již kladenská střídačka jásala.

Rytíři se tak po roce opět mohou těšit na baráž, kde je čekají Chomutov, Pardubice a České Budějovice.

Jihlava se po několika neproměněných šancí dostala do vedení, ale naštěstí jsme rychle zareagovali a ještě do konce první třetiny překlopili skóre ve svůj prospěch. Vedení jsme následně zvýšili při přesilovce. Hned na začátku třetí třetiny však domácí snížili a měli několik gólových šancí, ale podržel nás výborný Cikánek. Naštěstí jsme přidali další gól a bylo nesmírně důležité, že jsme pět minut před koncem ustáli dlouhé oslabení. Série byla nesmírně těžká, asi nikdo nečekal, že jí vyhrajeme 4:1. Rozhodujícím faktorem bylo, že jsme dokázali vyhrát hned první střetnutí v Jihlavě a následně urvat dvě domácí výhry,“ konstatuje spokojený trenér Jindřich Lidický.

Branky: 10. Harkabus (Čachotský), 41. Skořepa (Pekr, Hrníčko) – 11. Melka (Kubík, Vampola), 18. Strnad (Říha), 31. Nash (Plekanec, Vampola), 47. Jágr (Plekanec). Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5: 5, navíc Říha (Kladno) 10 minut. Využití: 0:1, oslabení: 0:0. Diváci: 5644.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Lakos – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Svedlund – Kružík, Kaut, Kubík.

Konečný stav série: 1:4