Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním

Pátek, 22. Březen 2019 07:00

Redaktoři Kladenských listů pro své čtenáře vytipovali několik zajímavých akcí, které se v Kladně a jeho okolí o víkendu 23. a 24. března uskuteční. Čekají vás kulturou i zábavou nabité dny.

Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním (Fotomontáž: KL)

Sobota 23. března – Zahájení 6. sezóny Cyklohráčku

Cyklohráček vjíždí do své šesté sezóny! Unikátní výletní vlak pro celou rodinu a cyklisty vyjede už v sobotu 23. března na atraktivní trasu z Prahy na Okoř a do Slaného. I letos pojede z pražského hlavního nádraží po malebné trati Pražského Semmeringu. Děti se opět mohou těšit na tři speciální vozy plné her a hraček, ve vlaku se jim budou věnovat „hrajvedoucí“ a ve Slaném se mohou vydat na cestu za pokladem. Lákadlem letošního roku bude hned několik novinek.


Sobota 23. března – 10. Josefínský jarmark

Kreativní ateliér Čtyřlístek MB pořádá v sobotu od 9:00 do 17:00 na Masarykově náměstí ve Slaném Josefínský jarmark. Uvidíte ukázky řemesel a další doprovodný program. Čekají vás také různé řemeslnické dílny a občerstvení.


Sobota 23. března – Světový den vody v Bubenči

Světový den vody si užijete v Bubenči od 12:50 až do 19:00. Můžete si prohlédnout strojovnu, kotelnu, svézt se na převozníkově prámu, ale i experimentovat, provádět chemické pokusy, nechat se pomalovat nebo sami něco namalovat. Vylezete si na komín – a co je nejdůležitější, připomenete si význam vody a jak s vodními zdroji nakládat.


Sobota 23. března – U kávy o kávě

Příprava kávy v domácích podmínkách je přátelské posezení s ochutnávkou pro všechny kávové nadšence.

Přijďte se do nově otevřené kavárny v Kačici dozvědět něco nového o přípravě kávy v domácích podmínkách. Poví vám, co to vlastně káva je, kde a jak se pěstuje, jak se sklízí, připravuje a praží. Zhlédnete ukázky, jak je nejlepší si kávu připravovat doma, jak chuť ovlivňuje pražení, mletí, voda a samotná příprava. To vše na adrese Masarykova 316 od 13 do 16 hodin.


Sobota 23. března – Zahájení výstavy Krajina mého srdce na dole Mayrau od 14 hodin

Je možné objevovat v zašlé slávě industriálního území půvab a hodnotu? Dají se prázdné zásobníky na rudu v území Vojtěšské huti naplnit novým významem? Odpovědi vám dají ve své tvorbě studenti prvního ročníku oboru Krajinářská architektura FA ČVUT. Po vernisáži proběhne prohlídka Hornického skanzenu Mayrau a vyhlášení ceny LAURUS 2018, což je ocenění pro nejkvalitnější ateliérové projekty studentů tohoto oboru. Výstava potrvá až do 30. dubna. 


Sobota 23. března – Keltský telegraf 2019

Co je Keltský telegraf, to se dozvíte první sobotu po jarní rovnodennosti, a to 23. března na Slánské hoře od 19 do 22 hodin.


Neděle 24. března – Duhová naděje 

Divadélko U Zvonu zve do Kladenského divadélka na pohádku plnou emocí a barev, příběh velkého dobrodružství o záchraně barevného světa plný písniček, radosti, přátelství a lásky, který svým poutavým vyprávěním zaujme publikum od nejmladšího po nejstaršího diváka. Představení začíná v 16 hodin.


Neděle 24. března – Dětská tančírna s Michalem Padvětem

Kino Sokol zve všechny děti i jejich rodiče do tančírny sympatického tanečníka Michala Padevěta! Zahrajete si taneční hry se zpěvem, naučíte se kroky některých tanců, vše zábavnou a hravou formou. Děti budou mít na konci svou dětskou diskotéku. Vše se zakončí podpisovou akcí (děti dostanou fotky a nechají si je podepsat). Akce začíná v 16:00 a potrvá až do 18 hodin.


Neděle 24. března – Žena na válečné stezce

Promítání filmu pořádá Kino Sokol od 19:30 hodin.

Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistryně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu. Nejhledanější žena ostrova řeší s lukem v ruce dilema mnohých z nás: jak svým dílem přispět k tomu, aby nedošlo k ekologické a sociální katastrofě?

Autor: (red)