Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Cyklohráček vjíždí do své šesté sezóny o týden dřív

Pátek, 22. Březen 2019 07:40

Unikátní výletní vlak pro celou rodinu a cyklisty vyjede už tuto sobotu na atraktivní trasu z Prahy na Okoř a do Slaného. I letos pojede z pražského hlavního nádraží po malebné trati Pražského Semmeringu.

Cyklohráček vjíždí do své šesté sezóny o týden dřív (Foto: České dráhy)

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vyjíždí na trať o víkendech a státních svátcích až do konce října. Je určena všem nadšeným výletníkům, kteří věří, že i cesta může být cíl, chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, ať už cestují pěšky, na kole i vlakem. Vláček vás letos doprovází již šestým rokem při cestách za výlety. S Cyklohráčkem se opět svezete z pražského hlavního nádraží do královského města Slaného. Proveze vás Pražským Semmeringem, který nedávno prošel rekonstrukcí a je považován za nejhezčí železniční trať hlavního města. Přes novou železniční zastávku v blízkosti stanice metra B Jinonice a přes Zličín se s ním dostanete až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde mu do Slaného stačí už jen několik málo kilometrů cesty. Během sezóny pak navíc ještě 16x zavítá až do stanice Zlonice.

Novinky letošní sezóny

Cyklohráček si pro vás v letošním roce připravil spoustu novinek. Tou největší je vagón plný překvapení, který bude zařazen do pravidelného provozu v průběhu jara. Nahradí tak původní vůz plný her, který odchází do věčných lovišť, nicméně v tom novém se vyřádí nejen malí, ale i velcí cestovatelé.

Vláček letos nově zastaví i ve dvou nových železničních zastávkách. První z nich je zcela nově vybudovaná zastávka Praha-Jinonice v těsné blízkosti stanice metra B. Blíže k Cyklohráčku však budou mít i obyvatelé středočeské Hostivice, neboť vláček zastaví v zastávce Sadová.

Velkou novinkou jsou také častější jízdy Cyklohráčku až do Zlonic, kde se necelý kilometr od nádraží nachází krásné železniční muzeum, jež každoročně láká nesčetné množství nadšenců. Od 30. března sem vláček zavítá celkem 16× za sezónu, a to každé druhé sobotní odpoledne.

Novým partnerem se stává Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích, kde si v prostorách bývalého dolu připomenete historii těžby černého uhlí na Kladensku.

Pro jízdní řád Cyklohráčku klikněte níže:

Autor: (red)