Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenská Merch #53 liga hokejbalu opět v plném proudu

Čtvrtek, 21. Březen 2019 07:30

Oblastní liga hokejbalu na jaře opět naplno vypukla a po delší odmlce se vrací i náš zpravodajský servis. Pojďme se tedy společně ohlédnout za tím, co se událo uplynulý hrací víkend.

Nejzajímavějším zápasem víkendu bylo bez pochyby pivní derby mezi celky Notoru a Beer Stars. Beer Stars, jakožto lídr celé ligy, zatím zaváhali v celé soutěži pouze jednou. A to dokonce až po prodloužení se Sun Devils. Tuto skutečnost se tedy rozhodl změnit Notor a začal famózně! Po první třetině totiž vedl již 2:0 po trefách Pospíšila a Nedvěda. Beeři dokázali v prostřední části hry vyrovnat. Prosadili se kanonýři Janeček s Omraiem. Třetí třetina ale již patřila jen Notorům. Ti dokázali během necelé minuty nasázet tři branky a rozhodli tak o osudu utkání. V celkovém zúčtování nakonec zvítězili poměrně jasně 6:2!

Zajímavý zápas se odehrál mezi Psi a béčkem Nového Strašecí. I tam se rozhodovalo až v samém závěru utkání. Ve 42. minutě zvyšoval už na 3:1 pro Nové Strašecí svou brankou Frolík. Jenže pouze o minutu později snížil opět Kosina. Psi se hnali za vyrovnáním, leč marně. Třicet sekund před koncem totiž zpečetil výhru hostů svým zásahem Samšuk. Rezerva Nového Strašecí si tak odvezla domů cenné a důležité 3 body.

Další vyrovnané utkání odehrála Černá Hvězda se Sun Devils. I v tomto zápase si museli diváci na rozuzlení počkat až do poslední třetiny. Po druhé části totiž vedli ještě Sun Devils 3:2. V závěrečné třetině ale dokázala Hvězda třemi brankami vývoj zápasu zcela otočit a odnesla si z tohoto klání nakonec všechny 3 body.

Zápas zhodnotil brankář Černé Hvězdy Marek Sýkora:

„Kdo se byl podívat na tenhle zápas, neprohloupil. Vyrovnané utkání nahoru dolu. Plno šancí na obou stranách. My jsme vstoupili lépe do zápasu, ale bohužel jsme dokázali vytěžit pouze jednu branku, byli jsme lepší. Ovšem ve druhé třetině úřadovali Sun Devils. Otočili zápas a vedli 3:2. Potom měli plno šancí, pro nás naštěstí, jsme udrželi toto malé manko. Ve třetí třetině to bylo vyrovnané a naopak my si vzali zápas zpět na naší stranu, tři vstřelené branky v kuse, krásný obrat. Super zápas, zdravě vyhrocený, pro nás s dobrým a dramatickým koncem.“

Ve zbývajících zápasech přemohla Sparta poměrem 5:2 Narko. Kelti B přicestovali na Kladno aby se utkali s Moribundusem, který porazili 5:1. A konečně Delta podlehla Falconu celkem jednoznačně 1:8.