Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Uplynulý víkend byl pro kladenské strážníky ve znamení drobných krádeží

Úterý, 19. Březen 2019 07:10

Během uplynulého víkendu přijal operátor tísňové linky kladenských strážníků několik oznámení o drobných krádežích v obchodech a obchodních centrech po celém městě. V poslední době případů odcizení různého zboží z regálů obchodů přibývá.

Uplynulý víkend byl pro kladenské strážníky ve znamení drobných krádeží (Ilustrační foto: MP Kladno)

Zloději se zaměřují jak na potraviny, tak také na alkohol a drogerii. Přestupky proti majetku jsou zaznamenávány v evidenci vedené Rejstříkem trestů. Maximální výše pokuty v příkazním řízení na místě může dosahovat deseti tisíc korun. Při zjištění opakování přestupku je tento předáván příslušnému správnímu orgánu.

V pátek odpoledne oznámil zaměstnanec jednoho z obchodů v centru města, že zadržel pachatele krádeže. Ten si přivlastnil dvě lahve alkoholu. Svůj lup se snažil bránit několika ranami pěstí do obličeje prodejce. Hlídka strážníků přijela na místo a vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla přivolána Policie České republiky. Ta si celý případ převzala k dalšímu šetření. Napadený lékařské ošetření odmítl.

V sobotu odpoledne vyjížděli strážníci k dalšímu případu krádeže. Tentokrát žena odcizila potraviny a drogerii v celkové hodnotě dvou set dvaceti osmi korun. Zboží bylo vráceno prodejci a nenechavá zákaznice obdržela od strážníků v příkazním řízení pokutu ve výši pěti set korun.

O hodinu později oznámila ostraha dalšího obchodu, že zadrželi pachatele krádeže. Tentokrát se jednalo opět o lahev alkoholu. Přivolaní strážníci znovu udělili v příkazním řízení nenechavci pokutu ve výši pěti set korun.

Autor: Alena Purkytová