Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Fantom Honzík byl pro Rytíře nepřekonatelnou překážkou

Sobota, 16. Březen 2019 21:28

Druhý souboj mezi Duklou Jihlava a Rytíři Kladno opět nabídl nelítostnou bitvu. Tentokráte byli o něco lepší domácí, kteří zvítězili 3:1. Za stavu 1:1 na utkání se nyní série přesouvá do Kladna.

Ilustrační foto: KL

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Podle očekávání vystřídal v jihlavské brance Lundströma Honzík, jinak sestavy zůstaly beze změn. Stejně jako včera mohli jít Rytíři brzy po začátku střetnutí do vedení, ale Kružíkovu ránu z bezprostřední blízkosti jihlavský brankář vyrazil. Ale potom patřily další minuty Dukle, která těžila i z přesilových her. Dlouho se však nemohla prosadit, protože znovu exceloval Cikánek. Přesto se celek z Vysočiny ještě v první dvacetiminutovce dostal do vedení. Pekr se spolu s Andělem ocitli v přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný překonal Cikánka. Ještě v poslední minutě se prokličkoval až před brankáře hostů Čachotský, udělal mu kličku, ale než stačil zasunout puk za brankovou čáru, vypíchl mu ho v poslední vteřině Lakos.

Také druhá část začala tlakem Jihlavy, která si vynutila faul Kehara. Domácí se dlouho nemohli prosadit, ale nakonec Čachotský přihrál na modrou čáru Matějíčkovi, který ranou k tyči zvýšil vedení domácích. Hosté začali „zlobit“ v polovině zápasu, na což reagoval domácí trenér Vlk oddechovým časem. Ve 33. minutě došlo k nepříjemné situaci, kdy ve strkanici před Honzíkem padající Jágr nešťastně zasáhl domácího strážce svatyně bruslí do hlavy. Tržnou ránu, která krvácela, museli řešit lékaři šitím a do branky nastoupil Lundström. Ten pobyl na ledě jen dvacet pět vteřin, ale přesto inkasoval! Při hře čtyři na čtyři vybojoval u mantinelu Redlich touš, nahrál před branku a Plekanec snížil. Téměř vzápětí se vrátil Honzík. Středočeši pokračovali v náporu. Bombu Říhy, která mířila do šibenice, již tak kryl.

Třetí pokračování bylo hodně opatrné z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu. Do zajímavé šance se dostal až Anděl, ale rána bekhendem mířila těsně vedle. Ovšem o tři minuty později se již Jihlava prosadila. Zkušený Skořepa se dostal před branku hostů a tečovanou střelou zvýšil na dvogólový rozdíl. Rytíři se nevzdávali a dostali jedinečnou šanci, když bez pěti vteřin hráli dvě minuty pět proti třem. Ale ani nejzkušenější pětice, kterou má Kladno k dispozici, na skvělého Honzíka, jemuž pomohlo i štěstí, zbraň nenašla, stejně jako ve vylepšené power-play.


„Jihlava na nás vlétla, trochu změnila herní systém. Na druhé straně my jsme se dopustili několika chyb, které Dukla využila. Trefila se i v přesilovce. Šanci jsme měli v závěru, kdy jsme hráli dvě minuty pět proti třem, ale kontaktní gól jsme nedali. Gólman Honzík chytal výborně, i když mu několikrát přálo štěstí. Zatím to vypadá, že kdo se v utkání dostane do vedení, má psychickou výhodu. Když zhodnotím oba zápasy, tak jsme chtěli uspět. Jedno střetnutí jsme vyhráli, nebyli daleko ani od druhého. Teď hrajeme dvakrát doma, takže uvidíme, jak ho využijeme,“ říká trenér Jindřich Lidický.


Branky: 19. Anděl (Pekr), 26. Matějíček (Čachotský), 52. Skořepa (Jiránek) – 33. Plekanec (Redlich). Rozhodčí: Wagner, Dědek – Poruba, Bosák. Vyloučení: 7:9, navíc Zikmund (Kladno) 10 minut, využití: 1:0, oslabení: 0:1. Diváci: 6025.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Kubík.

Stav série: 1:1

Autor: (rc)