Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Neproměněné šance stály kladenský Alpiq vítězství

Sobota, 16. Březen 2019 18:45

Souboj dvou předních týmů Crossdock extraligy HBC Plzeň a Alpiqu Kladno vyzněl pro domácí tým. Hosté, kteří měli více příležitostí než domácí, nakonec prohráli po výsledku 2:1.

Ilustrační foto: KL

HBC Plzeň – Alpiq Kladno 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

V brance Alpiqu se poprvé na jaře představil Jirotka. Plzeň v úvodních minutách vyvinula tlak, ale do nebezpečných situací před kladenskou branku se nedostávala. Hosté vážněji ohrozili domácí až při přesilovce, kdy po rychlé kombinaci se ocitl před brankářem Kráčinou Barnošák, ale ten jeho pokus stačil betonem vyrazit. Kladenský strážce svatyně zase v oslabení vytěsnil tvrdou rámu J. Benedikta. Ve vyrovnané partii úvodního dějství byli vidět hlavně gólmani, kteří prokazovali svoje nesporné kvality.

Po prvním návratu ze šaten se mohli radovat hosté, kdy po chybě v domácí defenzívě se dostali před Kráčinu Kladeňáci, ale míček v síti neskončil. O chvíli později Alpiq promarnil hned dvě dvojnásobné přesilovky. První trvala půl minuty, druhá dokonce devadesát vteřin, ale střelecké pokusy svěřenců kouče Kadlece končily buď vedle, nebo konečnou stanicí byl skvělý Kráčina. Tři minuty před druhou sirénou se po přečíslení dostal před Kráčinu Barnošák, ale vzájemný souboj opět vyzněl pro plzeňského strážce svatyně.

V poslední minutě druhého dějství šel za katr domácí Majer a na začátku třetí části Kladno konečně našlo recept na fantoma v domácí kleci. Přičinil se o to ten nejzkušenější, Pospíšil, kterému ideálně nahrál Pliml a jeho bomba skončila pod horní tyčkou. Plzeň mohla narovnat stav o pár minut později, kdy minutu a čtvrt hrála v početní převaze pět ku třem. Západočeši ovšem střelecky selhali, stejně jako ve stejných situacích hosté. Hned vzápětí mohl vedení Kladna navýšit Schnaubelt, ale jeho samostatný nájezd skončil u Kráčiny. Vzápětí se dokonale naplnilo otřepané nedáš – dostaneš. Při vyloučení Soukupa si vyměnili bratři Benediktové míček, čímž se trochu otevřel prostor a útočník Jiří dělovkou propálil Jirotku. Branka Plzeň „nakopla“ a hned o minutu později přišla rychlá akce domácích, na jejímž konci byl Kunzmann, jehož bekhend skončil v síti. Na výsledku nic nezměnila ani přesilovka Alpiqu v poslední minutě.

„Vyhrál šťastnější tým. Prakticky po celý zápas jsme byli lepším celkem, vypracovali jsme si i dost brankových situací, ale nedokázali jsme je proměnit. Chyběl větší důraz i klid v koncovce, hlavně v přesilovkách pět ku třem. S předvedenou hrou jsme byli spokojeni až na posledních pět minut, kdy po našich chybách Plzeň zvrátila výsledek ve svůj prospěch,“ hodnotí asistent trenéra Jaroslav Procházka.

Branky: 42. J. Benedikt (O, Benedikt), 44. Kunzmann (O. Benedikt) – 31. Pospíšil (Pliml, Schnaubelt). Rozhodčí: Pečený – Danylec. Vyloučení: 7:5, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Pospíšil, Pliml, Soukup, Hrabár, Dědič, Haisman – Pražák, Prokop, Špaček – Barnošák, Eitler, Schnaubelt – Kohout, Šícha, Procházka.