Sobota, 16. března 2019 13:33

Hráči SK Kladno se nedočkali bodového zisku na jaře ani v domácím prostředí. Soupeři, týmu FK Brandýs nad Labem podlehli 1:3, přestože celý druhý poločas hráli proti deseti hráčům.

SK Kladno – FK Brandýs nad Labem 1:3 (1:1)

Kladno nastoupilo bez zraněného Pechra a Kaliny, na druhé straně se poprvé objevil v sestavě útočník Kraus. První poločas přinesl vyrovnanou partii odehrávající se většinou ve středu hrací plochy. Oba celky měly potíže s finálovou nahrávkou. První možnost na změnu skóre měl domácí Suchý, jeho hlavička však skončila těsně vedle levé tyče. Po půlhodině hry se Brandýsu podařila hezká kombinace na hranici velkého trestného území, míč se dostal k nejlepšímu střelci hostů Folwarcznymu, který křižní střelou nedal Vokounovi příležitost zasáhnout. Domácí si postupně vynutili tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku. Centr Bartoše si našel Hanzlíka a jeho hlavička zaplula do sítě gólmana Janáčka. V samém závěru navíc hosté přišli nejen o náskok, ale i o hráče, když byl po druhé žluté vyloučen Malý.

Po změně pokračovali Kladeňáci v náporu. Hned v úvodu se probil až k brankové čáře Tóth, ale z těžkého úhlu Janáčka neprostřelil. Domácí sice sevřeli soupeře na jeho polovině, ale chyběla myšlenka, moment překvapení i přesná nahrávka. Hosté dobrou organizací hry svěřence kouče Pejši prakticky k ničemu nepustili. Zákonitě následoval trest. Po hodině hry přišel trestný kop od postranní čáry ze vzdálenosti čtyřiceti metrů. K němu se postavil Folwarczny a přišel spíše centr než střela, kterou nikdo netečoval, míč se odrazil od země přímo do šibenice. To byla voda na mlýn hostů. Ti nikam zákonitě nepospíchali, velmi pečlivě bránili a spoléhali na rychlé brejky. Deset minut před koncem utkání se dočkali. Po kombinaci ve středu pole se dostal před Vokouna Folwarczny, gólman ho fauloval a sám postižený z penalty svou desátou trefou v sezóně definitivně rozhodl o osudu střetnutí.

„Zřejmě jsme minulý týden urazili fotbalového boha. Brankář Vokoun si prakticky nesáhl na míč a dostal tři branky. Celý druhý poločas jsme měli o hráče navíc, ale nevytvořili jsme si nic. Bylo tam málo centrů, chyběla překvapivá nahrávka. Brandýs dobře bránil v bloku, spoléhal na rychlé protiútoky a jeden jim vyšel. Klukům nelze upřít snahu, ale musíme se semknout a věřit, že se zase chytneme,“ konstatuje trenér Jan Pejša.

Branky: 40. Hanzlík – 30, 62 a 81. z penalty Folwarczny. Rozhodčí: Duda – Pálek, Volf. ŽK: Holub – Dosoudil, Krajíček, Bráborec, Urban. ČK: 44. Krajíček (Brandýs). Diváci: 140

Kladno: Vokoun – Bartoš (75. Pospíšil), Suchý, Hanzlík, Borák – Růžička, Holub – Čížek, Tóth (84. V. Procházka), Šíma – Kraus (86. Richter)

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol