Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Rytíři konečně našli recept na Jihlavu!

Pátek, 15. Březen 2019 20:15

Velká očekávaná semifinálová bitva mezi hokejisty Dukly Jihlava a Rytířů Kladno začala. Po čtyřech prohrách v sezóně tentokráte Jágr, Plekanec a spol. zaváleli a zvítězili na Vysočině 1:4 a ujali se v sérii vedení 0:1!

Ilustrační foto: Martin Kimla

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Obě mužstva nastoupila v očekávaných sestavách. Jediný otazník, kdo nastoupí v brance Jihlavy, vyřešil trenér Vlk nasazením Lindsttröma. Švédský gólman však inkasoval již po třičtvrtě minutě. Odražený puk před brankoviště nasměroval Redlich mezi jeho betony. Ještě v první minutě se před Cikánka prosadil šikovný Čachotský, jehož ránu i dorážku Dostálka kladenský brankář zázračně kryl. Za dalších pět minut Rytíři již vedli o dva góly. Kružíkův pokus vyrazil Lindström přímo na Kauta, jenž střílel do prázdné branky. Třináctá minuta byla nešťastná pro hosty. Čachotský podržel touš, přihrál najíždějícímu Harkabusovi, který našel mezeru mezi betony strážce kladenské svatyně. Dukle se naskytla možnost vyrovnat v koncovce úvodního dějství, kdy byl vyloučen Plekanec. Opak byl pravdou. Po chybě v domácí defenzívě ujel Redlich a tvrdou ranou přidal třetí kladenský gól a svůj druhý v zápase.

Hned po změně stran mohli Středočeši přidat i druhou branku v oslabení, ale brejk Strnada domácí gólman zneškodnil. Také Dukla mohla být střelecky úspěšná v oslabení, ale Cikánek svého bývalého spoluhráče z Kladna Pekra vychytal. Těsně před polovinou utkání se Rytíři prosadili i při přesilovce. Jágr s Plekancem si přihrávali, načež posledně jmenovaný přesně nahrál Říhovi a bývalý hráč Dukly ukázal, že má v play-off skvělou mušku. Mužstvo z Vysočiny se nevzdávalo. Zeman v početní výhodě v jasné pozici nedal a Dostálka po parádní kombinaci Jihlavy nenechal dát branku fantastický Cikánek. V poslední minutě druhé třetiny mohli hosté zvýšit ale hvězdné duo Jágr – Plekanec se brankově neprosadilo.

Celek z Vysočiny se chtěl pokusit v závěrečném dějství o zvrat. Defenzíva hostů však byla opět na patřičné výši a nepouštěla domácí do nebezpečných situací před Cikánkovu svatyni. Při hře pět na čtyři mohli Rytíři přidat pojišťovací gól, ale Zikmund ani Říha netrefili puk. Domácí stupňovali tlak, který jim umocnily hned dva fauly hostujících hráčů za sebou. Ale ani z jedné nedokázali utkání zdramatizovat. Kladno si tak vedení bez větších problémů pohlídalo a připsalo si první skalp svého soupeře v této sezóně!

„Utkání hodně ovlivnilo naše rychlé dvoubrankové vedení a po snížení Dukly gól v oslabení v poslední minutě první třetiny. V dalším průběhu jsme dokázali obstát bez inkasovaného gólu přesilovky Jihlavy, kdy nás podržel výborný Cikánek. Pochopitelně je to výborný vstup do série, ale je to na druhé straně teprve první stupínek. Uvidíme zítra,“ nepřeceňuje vítězství kouč Jindřich Lidický.

Druhý zápas, mezi Duklou Jihlava a Rytíři Kladno, které se hraje v sobotu 16. března od 18. 20 hodin vysílá Česká televize živě na ČT sport!

Branky: 13. Harkabus (Čachotský), 26. Říha (Kaut) – 1. Redlich, 6. Kaut (Kružík, Kubík), 20. Redlich, 29. Říha (Plekanec, Jágr). Rozhodčí: Zubzanda, Greh – Šiman, Tvrdík. Vyloučení: 5:7, navíc Harkabus (Jihlava) 10 minut. Využití: 0:1, oslabení: 0:1. Diváci: 6349.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Kubík.

Stav série: 0:1