Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

V Domě kultury na Sítné bude ve středu Dívčí válka

Pátek, 15. Březen 2019 07:30

Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivita se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení. Divákům v Kladně se představí již příští středu 20. března od 19 hodin v kulturáku na Sítné

V Domě kultury na Sítné bude ve středu Dívčí válka

Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal tak říkajíc českému národu na míru, jde především o mně blízký styl humoru a oblasti erotiky a politiky. Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak Bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice.“

Děj historické komedie začíná na veselohru dosti neobvykle, a sice pohřbem kněžny Libuše. Vzhledem k technickým těžkostem s realizací smutečního aktu na jevišti odehrává se tento mimo zorné pole diváka a vlastní děj pak začíná rozhovorem knížete Přemysla s vladykou Bivojem, vracejícím se z pohřbu.

Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty, která dovede nejistotu a strach dívek o podíl na veřejném životě využít ve svůj osobní prospěch a má ambice nastoupit na místo kněžny Libuše. Při svém temperamentu a vášni neváhá k dosažení svého cíle použít jakékoli prostředky. Kníže Přemysl nemá naprosto v úmyslu vstoupit s Vlastou v nový svazek manželský a jeho eroticko-estetická pozornost obrací se spíše k půvabné Kazi, Libušině sestře, která, žel, již před časem spojila svůj život se statečným rekem vladykou Bivojem a jeho nerozlučným kancem Ervínem. Čestná, leč milostně založená Kazi váhá mezi oběma jedinci, až se nakonec rozhodne ke kompromisu, to jest k oběma skvělým mužům. Nevědomky tak položí základ ke klasické manželské nevěře, přežívající až do našich dnů.

Hrají: Uršula Kluková, F. R. Čech, Mojmír Maděrič, Felix Slováček ml., Roman Skamene, Petr Jablonský, Milan David, Petr Martinák, Evžen Hájek, Zuska Velichová, Lucie Chlumská, Martha Olšrová a další.

Autor: Barbora Boctor