Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním

Pátek, 15. Březen 2019 07:00

Redaktoři Kladenských listů pro své čtenáře vytipovali několik zajímavých akcí, které se v Kladně a jeho okolí o víkendu 16. a 17. března uskuteční. Čekají vás kulturou i zábavou nabité dny.

Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním (Fotomontáž: KL)

Sobota 16. března – Od velkodolu k velkodolu: naučná vycházka s Jiřím Suchomelem

Vydejte se s průvodcem Jiřím Suchomelem za počátky důlní činnosti v katastru Kladna a k pozůstatkům dvou velkých kladenských dolů. Sraz ve 13:00 na nádraží Kladno-Dubí, konec v obci Cvrčovice-Ferdinandka, délka přibližně osm kilometrů. Celá trasa ZDE:


Sobota 16. března – Johnny Cash revival

Skupina JOHNNY vznikla koncem roku 1997 v Brně a od počátku se věnuje tvorbě legendárního amerického zpěváka a skladatele Johnnyho Cashe. Koncert pořádá Kladenské divadélko od 19 hodin.


Sobota 16. března – Rock and roll oldies night – koncert + tančírna

Kino Sokol zveme od 20 hodin na výlet v čase a do noci, která voní rock and rollem. K tanci i poslechu vám opět zahrají kladenští The Basketles – The Beatles Revival, kteří vystupují pravidelně od roku 2002 a od té doby odehráli několik stovek koncertů. Svým profesionálním přístupem, do detailu nastudovanými písněmi a vizuální stylizací v podobě dobových kostýmů a autentických nástrojů vás kapela přenese do zlaté éry rock and rollu.


Neděle 17. března – Dětská burza od 10:00 do 13:00 v NC OAZA Kladno 

Sháníte drobnost pro vaše ratolesti, hodilo by se nějaké oblečení, hračka nebo potřeby pro nejmenší navíc? Burza slouží k prodeji a nákupu dětského oblečení, bot, hraček i sportovního vybavení a dalších věcí.


Neděle 17. března – Spartan Training Group Kladno pořádá od 11 hodin venkovní trénink

Spartan Training Group Kladno připravila venkovní cvičení, které je uzpůsobené pro každého. Není se tedy čeho obávat, každý může dorazit. Vstupné je zdarma a sraz je u hlavní brány Sletiště Kladno. 


Neděle 17. března – Expediční kamera – mezinárodní festival cestovatelských filmů

Akci pořádá Kino Sokol od 17:30 až do 22:00 hodin.

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.

Výpravy do nitra džungle i pouště, neuvěřitelné výkony na skalách, plavby přes oceány i po divokých řekách, adrenalinové šílenství, návštěvy domorodých kmenů, stovky uběhnutých kilometrů i putování na dvou kolech, outdoorové hvězdy i neznámí a přesto úžasní cestovatelé, to vše máte možnost zažít během festivalu.

17:30 I. blok

Matses (Česká republika)

Tupendeo (Německo, UK)

Waiau – Tao odyssey (Nový Zéland)

19:00-19:30 přestávka

19:30 II. blok

Kroky na hraně (Slovenská republika)

Stumped (USA)

Divided (UK)

Autor: (red)