Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Kladenští zastupitelé schválili rozdělení peněz z Vánoční truhly

Pátek, 15. Březen 2019 07:40

Tradicí se na Kladensku staly charitativní vánoční projekty, jejichž výtěžek bývá pravidelně věnován dětským domovům a jejich malým obyvatelům. Letos se podařilo vybrat necelých 100 tisíc korun.

Kladenští zastupitelé schválili rozdělení peněz z Vánoční truhly (Ilustračné foto: Město Kladno)

Nedílnou součástí Kladenských Vánoc je i veřejná sbírka Vánoční truhla. Návštěvníci mohli na náměstí Starosty Pavla po celou dobu konání Kladenských Vánoc přispět svým finančním darem dětem z dětských domovů v Kladně a blízkém okolí.

Ve středu zastupitelé odsouhlasili rozdělení výtěžku v celkové výši 97.390 korun získaného z veřejné sbírky pořádané Statutárním městem Kladnem v rámci projektu „Pohádkový vánoční strom splněných přání“.

Kladenský primátor Dan Jiránek navrhl rozdělit výtěžek poměrně mezi dětské domovy dle počtu dětí. Do dětského domova v Ledcích, který má 44 dětí, tak poputuje 28.568 korun. Dětský domov Nové Strašecí, jenž se stará o 24 dětí, obdrží 15.582 korun. V Unhošti mají na starost 46 dětí, proto dostanou největší podíl, který činí 29.866 korun. A Dětské centrum Kladno, jež má 36 dětí, dostane částku 23.374 korun.

Autor: (red)