Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Jindřich Lidický: O postupu do baráže rozhodne forma, srdce a štěstí!

Pátek, 15. Březen 2019 07:10

Dnes opět začne další díl hokejové horečky a příznivci kladenských Rytířů jsou plni očekávání. Začíná semifinále play-off Chance ligy mezi Kladnem a Duklou Jihlava a vítěz postoupí do baráže o extraligu. Nejen pohled na soupeře nabízejí následující řádky s trenérem Jindřichem Lidickým.

Jindřich Lidický: O postupu do baráže rozhodne forma, srdce a štěstí! (Foto: KL)

Vraťme se krátce k sérii s Přerovem. Překvapil vás něčím soupeř?

Ničím nás nepřekvapil. Čekali jsme houževnatého soupeře s rychlým přechodem do útoku a výbornými přesilovkami. Snažili jsme se kluky předem připravit, což se podařilo. Zubři hráli tvrdě, ale korektně, byl to férový souboj. Nepředváděli žádné likvidační zákroky, což nás mile překvapilo.

Určitě vás musela potěšit výrazně zlepšená hra defenzívy. Před zahájením play-off i v prvním utkání proti Přerovu nestála na pevných nohách. Najednou jako mávnutím kouzelného proutku se začalo obraně dařit, o čemž svědčí pouhých sedm inkasovaných gólů v pěti utkáních, samozřejmě podpořených skvělým Cikánkem v brance.

Obrana se během základní části měnila, proto jsme na velkou suverenitu nemohli spoléhat. S příchodem play-off hráči přepnuli na jiný režim, větší zodpovědnost všech včetně útočníků, kteří si dobře plnili defenzivní úkoly, což se pozitivně odrazilo komplexně na celé obranné činnosti mužstva. Výrazně k tomu přispěl Cikánek, který si play-off vysloveně užívá.

Nesnil jste při čekání na soupeře v semifinále, že byste narazili raději na České Budějovice, které by teoreticky mohly být snadnějším soupeřem než Jihlava?

Snít můžete o čemkoli, ale skončili jsme čtvrtí a nemohli si vybírat. Máme Duklu a musíme se na ni patřičně připravit, abychom měli šanci na úspěch. Jihlava vyhrála základní část s velkým náskokem, po celý rok předváděla vyrovnané výkony. Začíná se však za stavu 0:0, musíme podávat maximální výkony, abychom uspěli, postoupili do baráže a udělali radost našim fanouškům.

Dosavadní bilance však jednoznačně hovoří pro celek z Vysočiny, který vyhrál všechny čtyři vzájemné souboje. Nemáte trochu obavy, že vaši svěřenci budou mít v hlavě, že se jim proti Jihlavě nedaří?

Věřím, že nás to spíše motivuje. Ne na čase Jihlavu porážet. Jedná se o semifinále play-off a hráči se stejně jako proti Přerovu budou snažit na ledě odvést maximum a postoupit dále.

Podívejme se na Duklu. Na které silné herní stránky a hráče se musíte hlavně soustředit?

Všechno a všechny!

Zkuste být konkrétnější?

Dukla má komplexní kvalitu a ve svých řadách výrazné individuality. Stačí připomenout Čachotského, což je výjimečný hráč, ale jedinec mužstvo nedělá.  Když chceme postoupit, tak se musíme s Duklou popasovat a najít na její hru patřičný recept. Věřím, že se to podaří.

Otazníkem v sestavě soupeře je jistě klíčový post gólmana. Dosavadní jednička Švéd Lindström nemá v play-off takovou formu jako v předchozích utkáních a v posledním zápase proti Litoměřicím nastoupil David Honzík, který se vrátil po třech letech. Připravujete se na oba brankáře?

Když chcete postoupit, tak musíte překonat každého brankáře. Jestliže hráč přesně zamíří, jak si představuje, tak nikdo nemá šanci, pokud ne, tak je jedno, kdo v kleci stojí.

Série s Přerovem se hrála na pět utkání. Počítáte, že nyní bude delší?

Dnes pochopitelně nikdo neví, co se může stát, ale dá se při vyrovnanosti obou týmů předpokládat, že bude delší. V roli mírného favorita je určitě Dukla, ale pevně věřím, že se nám ji podaří nějakým způsobem přehrát. Uvidí se, jak dopadnou úvodní dvě střetnutí na Vysočině a od toho se bude celá série odvíjet.

Nejlepším střelcem Rytířů v play-off je Jiří Říha, který byl před dvěma lety jedním z klíčových hráčů Jihlavy. Ta v semifinále přešla přes Kladno a následně postoupila až do nejvyšší soutěže. Jistě bude chtít něco podobného dokázat i s Rytíři.

Pochopitelně jsem moc rád, že Jirka nastupuje za nás a ne v barvách soupeře. Postupně se nyní dostal do pohody a patřičné formy a začal střílet i góly. Doufám, že se mu bude dařit i nadále a přidá další branky. Dá se čekat, že Jihlava  si ho bude více hlídat, protože ho zná. Na druhé straně se otevře prostor pro další hráče.

Poslední dotaz. Koho favorizujete ve druhém semifinále?

Soustředíme se hlavně sami na sebe. Čekám stejně vyrovnanou sérii jako v našem případě. Rozhodne momentální forma, větší srdce a nedílnou součástí bude i fakt, kdo bude mít více štěstí.

Ještě zalovme trochu ve statistikách. V základní části byl nejlepším hráčem Jihlavy v kanadském bodování bývalý Kladeňák Matěj Pekr, který nasbíral 53 bodů a zároveň se stal nejlepším střelcem s 32 góly. Brankář Niklas Lindström měl úspěšnost 92,57 %.

V dosavadním průběhu play-off je z kladenských hráčů v kanadském bodování nejlepší Tomáš Plekanec s 8 body, mezi střelci zase Jiří Říha se 4 brankami. Lukáš Cikánek má fantastickou úspěšnost 95,17 %. Na straně Jihlavy je to v kanadském bodování Adam Zeman se 7 body, střeleckou tabulku vede Juraj Bezúch, vsítil také 4 góly. Gólman Niklas Lindström má úspěšnost 86,32 % a David Honzík z jediného utkání 94,12 %. Jak známo, oba celky se v semifinále play-off střetly již v sezóně 2016/17 a úspěšnější byla Jihlava, která vyhrála na zápasy nejtěsnějším poměrem 4:3.

Semifinále play-off Chance ligy začne v pátek 15. března v 17:30 hodin v Jihlavě, kde pokračuje i v sobotu 16. března, a to také v 17:30. Potom se souboje přenesou do Kladna, kde se bude hrát v úterý 19. března od 18:00 a ve středu 20. března také od 18:00 hodin. Pokud série nebude rozhodnuta, odehraje se další utkání v Jihlavě v pátek 22. března od 17:30, případné šesté střetnutí by se hrálo v neděli 24. března od 16 hodin v Kladně. Rozhodující duel „kdo s koho“ by hostila Jihlava v úterý 26. března od 17:30 hodin.

Autor: (rc)


 1. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 2. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu

 3. krimi

  Nová kamera městského dohlížecího systému v Kladně pomohla dopadnout dva lupiče

 4. pozvánka

  Jedno z prvních představení nové sezóny odehraje kladenské divadlo v Lidicích

 5. foto

  Putovní pohár ředitele Městské policie Kladno získali žáci Základní školy Jiráskova

 6. info z radnice

  U kladenského zimáku vznikl první mobilní kamerový bod, město zařízení testuje

 7. foto

  FOTO: Kladenští Miners představili dětem baseball a lákali nové hráče

 8. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Teodora, chcete ho?

 10. foto

  FOTO: Divadlo Lampion zahájilo novou sezónu Zavěšenou vstupenkou

 11. zprávy

  Je důležité rozšiřovat dětem vědomosti v dopravní výchově

 12. foto

  FOTO: V Kladně se uskutečnilo mistrovství České republiky ve Strongmanovi

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Rexe, chcete ho?

 14. info z radnice

  Rozhodněte o třech milionech. Seznamte se s návrhy občanů Kladna a hlasujte

 15. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 16. zprávy

  Vodárny Kladno – Mělník, a. s. se sídlem v Kladně přijmou právníka

 17. krimi

  Děti na zahradě mateřské školy vyhrabaly z hlíny lidské ostatky

 18. sport

  Pohár města Kladna si odvezlo Karlovarsko, domácí tým skončil třetí

 19. foto

  Rytíři doma nestačili na Hradec Králové a zapsali druhou porážku

 20. sport

  Jednoznačná záležitost. Florbalisté Kladna smetli Havířov vysoko 12:4