Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Záchranáři dostali peníze, které jim pomohou s přípravou na mimořádné události

Čtvrtek, 14. Březen 2019 07:00

Ministerstvo zdravotnictví poskytlo Středočeskému kraji coby zřizovateli Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje první splátku neinvestiční účelové dotace, kterou budou moci záchranáři využít na úhradu nákladů u činností souvisejících se zajištěním jejich připravenosti na mimořádné události a krizové situace.

Záchranáři dostali peníze, které jim pomohou s přípravou na mimořádné události (Ilustrační foto: KL)

Tato finanční dotace může být využita například pro přípravu a provádění taktických cvičení, nácviků školení a dalších vzdělávacích akcí vztahujících se k problematice řešení mimořádných a krizových situací. Nesmí být však použita k úhradě běžných činností záchranky.

Rada kraje dále schválila čtyři investiční záměry středočeské záchranky v celkové předpokládané hodnotě 5 130 000 korun, které budou nyní předloženy k získání financování z programu „Podpora rozvoje a obnovy materiálně technického vybavení pro řešení krizových situací“, jenž spravuje Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Jedná se o tyto záměry:

ZZS SK – osvětlovací LED technika pro řešení mimořádných událostí. Pořízením jednoho kusu osvětlovacího balonu by měly být zajištěny dostatečné světelné podmínky pro zasahující výjezdové skupiny při mimořádné události v noci nebo za snížené viditelnosti. Součástí zařízení bude vlastní osvětlovací balon, stativ a kotvící prvky. Předpokládaná cena zařízení je 100 tisíc korun.

ZZS SK – transportní technika pro zajištění přednemocniční neodkladné péče. V tomto případě jde o pořízení čtyř kusů nosítek, která budou vhodná pro sanitní vozidla RZS a RLP pro zajištění transportu a polohování osob při poskytování neodkladné nemocniční péče během mimořádných událostí. Předpokládané náklady činí 1,25 milionu korun.

ZZS SK – transportní defibrilátory. Jedná se o pořízení čtyř kusů transportních defibrilátorů vhodných pro sanitní vozidla RZS a RLP. Defibrilátory umožní okamžité hodnocení zdrojových dat z přístroje a telemetrický přenos na vzdálené pracoviště. Předpokládané náklady představují 2,08 milionu korun.

ZZS SK – zabezpečení síťové infrastruktury. Cílem tohoto záměru je zajistit zabezpečení operačních systémů na koncových uživatelských počítačích a serverech. Zároveň s tím i zabezpečit perimetr – klastr firewallů typu UTM (Unified Threat Management). Zabezpečení sítě zásadně přispěje ke zvýšení krizové připravenosti záchranky v oblasti kybernetické bezpečnosti a zvýší kompletní ochranu síťové infrastruktury před vnějšími a vnitřními hrozbami. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na 1,7 milionu korun.

Autor: Helena Frintová