Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Taška Kladno natočila pohádku Čert a Káča, vidět ji můžete v Hutníku

Čtvrtek, 14. Březen 2019 07:30

Taška Kladno je spolek lidí se zájmem bavit ostatní. Před třemi roky nacvičil s lidmi ze Zahrady Kladno divadelní představení Čert a Káča. Dnes ho ve stejném duchu nafilmoval a diváci ho uvidí v sobotu od 10 hodin v kině Hutník na Sítné.  

Taška Kladno natočila pohádku Čert a Káča, vidět ji můžete v Hutníku

  Po třech letech od divadelní premiéry přivádí Taška Kladno na plátno kina Hutník filmovou verzi této klasické pohádky Boženy Němcové s hudbou Antonína Dvořáka. Zároveň se členové spolku postarali i o námět, scénář a choreografii. Za kamerou stáli Edita Kainrathová a Ivo Popek. O střih se postaral Pavel Lukáš, režie se ujala Martina Krátká. Do rolí byli obsazeni herci Poskytovatele sociálních služeb Zahrady Kladno.

„Děkujeme Sládečkovu vlastivědnému muzeu v Kladně a Hornickému skanzenu na dole Mayrau ve Vinařicích za umožnění natočení filmu v prostorách skanzenu, kinu Hutník Kladno za poskytnutí sálu pro slavnostní promítání, Motoklubu Renegades Kamenné Žehrovice za podporu finanční i lidskou, Oční školce Brejličky Kladno za výtvarný materiál pro výrobu plakátu a všem, kteří nás celou dobu podporovali,“ říká principál Tašky Kladno Václav Rudovský.

Slavnostní premiéra se uskuteční v sobotu 16. března od 10 hodin dopoledne v kladenském kině Hutník. Vstupné je dobrovolné.

Autor: (red)