Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Muži z Kladna odcizil recidivista auto, když přišel krást podruhé, skončil v poutech

Čtvrtek, 14. Březen 2019 07:40

Má to někdo ale pech. Muži z Kladna odcizil recidivista jeho osobní vozidlo. Tři dny nato se mu stejný pachatel pokusil ukrást i další automobil. Tentokrát už ale neuspěl a skončil v rukách policistů. 

Muži z Kladna odcizil recidivista auto, když přišel krást podruhé, skončil v poutech (Ilustračné foto: KL)

V minulých dnech vyhlásili kladenští policisté pátrání po osobním automobilu Škoda Felicia, který byl zcizen 3. března v Kladně-Švermově. Vozidlo bylo nalezeno 6. března v Americké ulici u výjezdu z čerpací stanice poškozené a bez pohonných hmot. Zloděj navíc za okno vozidla umístil rukou napsaný vzkaz, že vozidlo je nepojízdné a že se omlouvá za odstavení v těchto místech.

Shodou okolností v době nálezu byl ohlášen další případ, tentokrát pouze pokusu krádeže, kdy se stejnému majiteli pokusil někdo odcizit jeho druhé vozidlo Škoda Felicia Combi. Zloděj byl však vyrušen náhodným svědkem, proto z místa utekl. Do ulice Jaroslava Elznice se ihned po přijetí oznámení vydaly policejní hlídky, které nedaleko místa krádeže zadržely pachatele.

„Jedná se o devatenáctiletého muže z Kladna, který se při výslechu přiznal nejen k pokusu krádeže osobního vozidla, ale i ke krádeži osobního automobilu Škoda Felicia, který na stejné adrese odcizil 3. března a následně zanechal nepojízdný u čerpací stanice. Druhý z automobilů si vyhlédl, když kradl první z vozů a ve středu 6. března se pro něj vrátil,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Mladík se navíc majetkové trestné činnosti dopustil i přes skutečnost, že byl v posledních třech letech odsouzen právě za krádeže. Policisté mu nicméně sdělili další podezření ze stejného přečinu, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Autor: (red)