Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Kladenské plavkyně chtějí skončit do šestého místa

Čtvrtek, 14. Březen 2019 07:20

O víkendu vyvrcholí v Brně finále mistrovství ČR družstev v plavání. Mezi nejlepšími týmy nebudou chybět ani závodnice KSP Kladno. Jejich mužští kolegové startují ve finále B.

Kladenské plavkyně chtějí skončit do šestého místa (Ilustrační foto: Petra Landová)

Stejně jako před semifinálovým kolem, i tentokráte absolvovali plavci týdenní soustředění. Všechny tréninkové dávky šéftrenérky Petry Landové byly v plném objemu zvládnuty. „Určitě jsem s přístupem všech spokojená. Pokud se ptáte na kontrolní závody, tak jsme je nedělali. I když se jedná o finále, pro nás je to stále období tvrdé přípravy. Vrcholem pro nás bude až v létě šampionát dospělých a dorostu, případně juniorské ME.“

Někteří plavci mají zdravotní problémy, ale týká se to hlavně chlapecké výpravy, od které nelze čekat zázraky, protože do finále B postoupili Souček, Novák a spol. z poslední pozice. Nestartují Kristián Kameš a dvojice nejmladších Matoušek a Mareš. Sedmička dívek bude naopak v kompletním složení včetně obou nejlepších, Johany Jelínkové a Michaely Svobodové.

„Děvčata byla po semifinále celkově sedmá, byla bych spokojená, kdyby se posunula o příčku výše. Každé umístění nad touto metou by bylo velmi příjemným překvapením. Samozřejmě chceme předvést v bazénu co nejlepší výkony. Proto počítáme s tím, že v disciplínách, kde nemáme až tak kvalitní závodnice, nastoupí naše nejlepší děvčata,“ konstatuje na závěr Petra Landová.

Autor: (rc)