Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Táhlá rekonstrukce Doberské ulice by měla být dokončena závěrem srpna

Středa, 13. Březen 2019 07:30

V pondělí 11. března se vedení města, zástupci Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, dopravního inspektorátu, ale i společnosti Vodovody a kanalizace Mělník podruhé veřejně sešli s obyvateli Doberské ulice. Občany informovali o tom, že by práce měly být hotové koncem srpna a představili jednotlivé etapy.

Táhlá rekonstrukce Doberské ulice by měla být dokončena závěrem srpna (Foto: KL)

Na setkání v budově bývalých kasáren se sešly desítky obyvatel. Debatovat přišly zejména o vodovodních a kanalizačních přípojkách. Zástupci zmíněných institucí lidem předali potřebné kontakty a poradili, jak řešit situace, které mohou v souvislosti s opravami nastat.

Dále se hovořilo o parkování a přechodech pro chodce. K nahlédnutí byly kompletní plány. Ze strany obyvatel opětovně zazněl podnět na snížení rychlosti a umístění radaru ve zúžení ulice.

Oprava Doberské měla původně být dokončena loni v prosinci. Objevily se však komplikace v podobě špatně uložených plynových přípojek a stavba se zastavila. Rezidenty nikdo pořádně neinformoval o důvodech, ani o tom, co bude následovat. Zlepšila to až setkání s veřejností, na nichž si lidé museli vyslechnout nepříjemné informace. Právě na pondělním sezení zazněla další podstatná komplikace: Ukázalo se, že je nezbytné vyměnit také zastaralou vodovodní přípojku.

 „Podle informací, které máme v současné době k dispozici, si náprava situace vyžádá investici v řádu milionů korun. O dané věci už jsme jednali s vedením společnosti Vodovody a kanalizace Mělník. Situaci v Doberské velmi citlivě vnímáme, žít víc než tři čtvrtě roku v rozkopané ulici se nikomu nemůže líbit,“ říká kladenský primátor Dan Jiránek. Město bohužel nemá opravu vozovky v kompetenci, a tak ji nemůže urychlit.

Pro místní je klíčové dostat se ke svým domovům, proto radnice o přednostním dokončení této části stavby jedná se Středočeským krajem. Práce se mají naplno rozjet od dubna. Ideálem je urychlit stavbu tak, aby byla hotová už v červnu, vše se ale odvíjí od toho, jak se podaří vyřešit komplikaci s vodovodními a kanalizačními přípojkami.  

Dokončení oprav Doberské ulice v co nejkratším termínu je důležité zejména kvůli řadě uzavírek na jiných místech ve městě. Situace je složitá také pro obyvatele i provozovatele obchodů, kteří mají problémy se zásobováním, menší poptávkou a logicky nižším prodejem. Až se vše podaří dokončit, mělo by se krom dostupnosti, bezpečnosti a povrchu vozovky v Doberské zlepšit i parkování.

Autor: (jk)