Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

VIDEO: Most v Kročehlavské ulici uzavřen, po novém řidiči projedou nejdříve v listopadu

Středa, 13. Březen 2019 07:50

Přinejmenším do konce listopadu řidiči neprojedou po mostu v Kročehlavské ulici. V úterý 12. března ho uzavřelo Ředitelství silnic a dálnic, které naplánovalo jeho demolici a následnou výstavbu nové konstrukce.„Jsme rádi, že se havarijní stav mostu konečně řeší, tady jednoznačně platí: ‚Čím dřív, tím lépe‘. Pro lidi je naprosto zásadní jezdit po bezpečných komunikacích a vědět, že most vydrží,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí. Souběžně s mostem v Kročehlavské ulici se budou opravovat i dříve přehlížené krajské komunikace. Konkrétně jde o ulice Milady Horákové, jejíž opravy už jsou v plném proudu, a Generála Klapálka, která bude uzavřena počátkem dubna. Tou dobou už by měl být v ulici Milady Horákové otevřen úsek mezi Unhošťskou a Dlouhou ulicí.

„Most spravuje Ředitelství silnic a dálnic, které řeší i vše potřebné ohledně stavby a souvisejících uzavírek. Magistrát s koordinací dopravních staveb a rekonstrukcí samozřejmě pomáhá, mimo jiné se snažíme zvýšit informovanost občanů,“ říká kladenský radní pro rozvoj a územní plánování Lukáš Hanes.

Autor: (jk)