Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Muž si v kladenském obchoďáku nakradl za několik tisícovek, hrozí mu teď vězení

Pondělí, 11. Březen 2019 07:10

Kladenští policisté se zabývají případem jedenapadesátiletého muže z Kladenska, který během dvou měsíců napáchal tolik drobných krádeží, až si z nich vykoledoval trestný čin. Soud ho může poslat za katr až na dva roky.

Ilustrační foto: KL

Výtečník kradl třikrát v únoru a dvakrát na začátku března. Vždy byl ovšem odhalen pracovníkem ostrahy. Svým protiprávním jednáním, tedy těmito drobnými krádežemi  způsobil škodu, která činí necelých šest tisícovek.

„Podezřelý muž v jednom případě provedl krádež v budově v Kročehlavské ulici, odkud odcizil televizi v hodnotě 1 500 korun. V dalších případech z prodejen zcizil zboží, které ve většině případů uschoval pod bundu a přes pokladní zónu prošel bez zaplacení. Pachatel se převážně specializoval na krádeže různých druhů čokolád, kávy a z drogistického zboží se jednalo převážně o parfémy, šampony a kondicionéry,“ řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Podezřelá z trestného činu krádeže je i šestadvacetiletá žena z Kladenska, která v prodejně na Sítné odcizila z regálu dvě láhve sektu a dvě velká značková čokoládová vejce. S tímto zbožím se snažila projít bez zaplacení z obchodu, což jí nebylo umožněno a zboží bylo vráceno zpět na prodejnu nepoškozené. Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelá se již obdobné majetkové trestné činnosti v posledních třech letech dopustila a byla potrestána Okresním soudem v Kladně,“ uvedla další případ drobných krádeží mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)