4. narozeniny Central Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Další výhra Alpiqu, ale s Karvinou to neměl snadné

Neděle, 10. Březen 2019 14:22

I druhý víkendový zápas hráči Alpiqu Kladno zvládli velmi dobře. Proti nepříjemnému soupeři, celku HbK Karviná to bylo o hodně těžší, ale výhra 6:3 pochopitelně těší.

Foto: KL

Alpiq Kladno – HbK Karviná 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)                 

Ve včerejších utkáních si obě mužstva pořádně zastřílela. Alpiq jak známo „naložil“ Hradci Králové osm gólů, Karviná dokonce dala v  Rakovníku ještě o gól více. Dalo se tedy očekávat, že brankové hody se nebudou konat, ale spíše půjde o zajímavou a vyrovnanou partii. Zápas do jisté míry poznamenal déšť, který pochopitelně ovlivňoval hlavně pohyb hráčů, protože povrch dost klouzal. Úvodní minuty patřily domácím a vytěžili z  nich první branku. Gólmana Solára pokořil Barnošák. Průběh první třetiny následně hodně ovlivnila vyloučení. Ale přesilové hry nebyly jak pro Kladno, tak pro Karvinou dobrou vizitkou. Moravský tým se neprosadil ani ve pětadvacetisekundové výhodě pět na tři. Vše si však vynahradil v  oslabení, když dvacet vteřin před první sirénou se střelecky prosadil Farský.

I po první změně stran se více přerušovalo kvůli nedovoleným zákrokům, než hrálo. Rozdíl byl v  tom, že Alpiq začal potvrzovat vyšší kvalitu a střílet góly. Již po necelé minutě se před brankou soupeře prosadil Eitler. Hosté se snažili na inkasovaný gól odpovědět, ale domácí obrana pracovala velmi dobře. Navíc jeden z  beků, zkušený Pospíšil tvrdou ranou od modré čáry přidal třetí trefu. V  samém závěru Alpiq dostal obrovskou možnost, když více než půldruhé minuty hrál pět proti třem. Solár hodně dlouho předváděl výborné zásahy, ale na ránu dalšího beka Plimla neměl nárok.

Stejně jako ve druhém pokračování se na začátku třetí třetiny trefil Eitler a čtyřbrankový náskok měl pochopitelně vliv na definitivní klid domácích řad. Karviná však v  žádném případě v  utkání nerezignovala. Částečnou naději hostů vzkřísil v  početní výhodě Pala. Ta však vydržela jen čtyři minuty. Potom napřáhl pět minut před koncem z  dálky Pospíšil a svým druhým gólem de facto rozhodl o definitivním vítězství kladenského celku. Hosté stačili již jen korigovat Rosůlkem, paradoxně podruhé v  zápasu při vlastním oslabení.

„Karviná byla těžším soupeřem než Hradec. Hraje velmi tvrdě, někdy i za hranici agresivity, ale přiznávám, že má i šikovné hráče, kteří se dokáží prosadit. První část nebyla z  naší strany moc povedená, určitou vinu měl i mokrý terén. Ale pak došlo k  výraznému zlepšení, odskočili jsme soupeři na rozdíl tří, čtyř branek a bylo rozhodnuto. Na druhé straně mě mrzí, jak špatně bráníme prostor před vlastní brankou. Hráče nutíme, aby byli agresivní před brankou soupeře, ale na druhé straně necháme soupeře několikráte dorážet před vlastní klecí. Na to se musíme zaměřit, stejně jako častá vyloučení. Devatenáct za dva zápasy je skutečně moc,“ konstatuje trenér Drahomír Kadlec.

Branky: 4. Barnošák (Pospíšil, Haisman), 16. Eitler (Pliml, Haisman), 27. Pospíšil (Špaček), 29. Pliml (Pospíšil, Barnošák), 31. Eitler (Barnošák), 41. Pospíšil  – 15. Farský (Luka, Pacas), 37. Pala (Sladký, Luka), 41. Rosolek (Pacal, Luka). Rozhodčí:  Vokurka – Horský. Vyloučení: 9:8, navíc Rosůlek (Karviná) 2 min. + DKU, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:2.

Sestava: Hájek – Pospíšil, Pliml, Soukup, Hrabár, Dědič, Haisman – Pražák, Prokop, Špaček – Barnošák, Eitler, Schnaubelt – Kohout, Šícha, Novák.


Autor: (rec)


 1. foto

  FOTO: Alpiq si nepřipouštěl žádné komplikace, Pardubice tahaly za kratší konec

 2. sport

  Výhru SK Kladno zajistil přesnou hlavou Filip Suchý

 3. pozvánka

  Přivítejte jaro ve Středočeském kraji

 4. sport

  Jaromír Jágr poslal svoje Rytíře do baráže!

 5. sport

  Nečekaný propadák volejbalistů Kladna na brněnské palubovce

 6. zprávy

  Spacebowl a tobogány jsou v kladenském aquaparku od pátku mimo provoz

 7. pozvánka

  Na území Sportovních areálů města Kladna přijedou indiáni

 8. zprávy

  Cyklohráček vjíždí do své šesté sezóny o týden dřív

 9. pozvánka

  Příští středu v kladenském kulturáku zazpívá Zagorová s Rezkem

 10. krimi

  Kladenští strážníci pronásledovali opilého motoristu bez řidičáku

 11. zprávy

  Památník Lidice zahajuje novou sezónu již příští týden

 12. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním

 13. foto

  Dálnici D7 uzavřela vážná dopravní nehoda, zraněného řidiče transportoval vrtulník

 14. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau připravil dvě zajímavé výstavy

 15. info z radnice

  Zvýšit počet parkovacích míst, ale zachovat zeleň. Kultivace sídlišť je pro Kladno výzvou

 16. krimi

  V Kladně ztratila seniorka peněženku, poctivý nálezce se však nepřihlásil

 17. sport

  Kladenská Merch #53 liga hokejbalu opět v plném proudu

 18. kultura

  Městské divadlo Kladno uvádí 6. premiéru své 104. sezony

 19. povidka

  Povídka Kladenských listů: Příliš živé obrazy – část 2

 20. krimi

  V Kladně jsou krádeže jízdních kol na denním pořádku