Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

FOTO: Další výhra Alpiqu, ale s Karvinou to neměl snadné

Neděle, 10. Březen 2019 14:22

I druhý víkendový zápas hráči Alpiqu Kladno zvládli velmi dobře. Proti nepříjemnému soupeři, celku HbK Karviná to bylo o hodně těžší, ale výhra 6:3 pochopitelně těší.

Foto: KL

Alpiq Kladno – HbK Karviná 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)                 

Ve včerejších utkáních si obě mužstva pořádně zastřílela. Alpiq jak známo „naložil“ Hradci Králové osm gólů, Karviná dokonce dala v  Rakovníku ještě o gól více. Dalo se tedy očekávat, že brankové hody se nebudou konat, ale spíše půjde o zajímavou a vyrovnanou partii. Zápas do jisté míry poznamenal déšť, který pochopitelně ovlivňoval hlavně pohyb hráčů, protože povrch dost klouzal. Úvodní minuty patřily domácím a vytěžili z  nich první branku. Gólmana Solára pokořil Barnošák. Průběh první třetiny následně hodně ovlivnila vyloučení. Ale přesilové hry nebyly jak pro Kladno, tak pro Karvinou dobrou vizitkou. Moravský tým se neprosadil ani ve pětadvacetisekundové výhodě pět na tři. Vše si však vynahradil v  oslabení, když dvacet vteřin před první sirénou se střelecky prosadil Farský.

I po první změně stran se více přerušovalo kvůli nedovoleným zákrokům, než hrálo. Rozdíl byl v  tom, že Alpiq začal potvrzovat vyšší kvalitu a střílet góly. Již po necelé minutě se před brankou soupeře prosadil Eitler. Hosté se snažili na inkasovaný gól odpovědět, ale domácí obrana pracovala velmi dobře. Navíc jeden z  beků, zkušený Pospíšil tvrdou ranou od modré čáry přidal třetí trefu. V  samém závěru Alpiq dostal obrovskou možnost, když více než půldruhé minuty hrál pět proti třem. Solár hodně dlouho předváděl výborné zásahy, ale na ránu dalšího beka Plimla neměl nárok.

Stejně jako ve druhém pokračování se na začátku třetí třetiny trefil Eitler a čtyřbrankový náskok měl pochopitelně vliv na definitivní klid domácích řad. Karviná však v  žádném případě v  utkání nerezignovala. Částečnou naději hostů vzkřísil v  početní výhodě Pala. Ta však vydržela jen čtyři minuty. Potom napřáhl pět minut před koncem z  dálky Pospíšil a svým druhým gólem de facto rozhodl o definitivním vítězství kladenského celku. Hosté stačili již jen korigovat Rosůlkem, paradoxně podruhé v  zápasu při vlastním oslabení.

„Karviná byla těžším soupeřem než Hradec. Hraje velmi tvrdě, někdy i za hranici agresivity, ale přiznávám, že má i šikovné hráče, kteří se dokáží prosadit. První část nebyla z  naší strany moc povedená, určitou vinu měl i mokrý terén. Ale pak došlo k  výraznému zlepšení, odskočili jsme soupeři na rozdíl tří, čtyř branek a bylo rozhodnuto. Na druhé straně mě mrzí, jak špatně bráníme prostor před vlastní brankou. Hráče nutíme, aby byli agresivní před brankou soupeře, ale na druhé straně necháme soupeře několikráte dorážet před vlastní klecí. Na to se musíme zaměřit, stejně jako častá vyloučení. Devatenáct za dva zápasy je skutečně moc,“ konstatuje trenér Drahomír Kadlec.

Branky: 4. Barnošák (Pospíšil, Haisman), 16. Eitler (Pliml, Haisman), 27. Pospíšil (Špaček), 29. Pliml (Pospíšil, Barnošák), 31. Eitler (Barnošák), 41. Pospíšil  – 15. Farský (Luka, Pacas), 37. Pala (Sladký, Luka), 41. Rosolek (Pacal, Luka). Rozhodčí:  Vokurka – Horský. Vyloučení: 9:8, navíc Rosůlek (Karviná) 2 min. + DKU, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:2.

Sestava: Hájek – Pospíšil, Pliml, Soukup, Hrabár, Dědič, Haisman – Pražák, Prokop, Špaček – Barnošák, Eitler, Schnaubelt – Kohout, Šícha, Novák.


Autor: (rec)