Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Královice u Slaného se chystají na jezdecký festival

Neděle, 10. Březen 2019 09:00

Už jen dva týdny zbývají do startu Jezdeckého festivalu 2019 v Královicích u Slaného, během něhož diváci uvidí nejen 27 soutěží ve 4 disciplínách. V rámci bohatého doprovodného programu se představí zástupci zemských hřebčinců i Národního hřebčína v Kladrubech.

Královice u Slaného se chystají na jezdecký festival (Ilustrační foto: Kateřina Navojvová)

Jezdecký festival v Královicích u Slaného, který se koná ve dnech 22. až 24. března, nabízí především pestrou paletu soutěží ve čtyřech disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace. Vedle parkurů a vozatajského klání se představí divákům voltiž a drezura, což jsou takzvané estetické disciplíny. Při nich jezdci a koně předvádějí své umění velmi často s hudebním doprovodem a jejich výsledek vždy závisí na subjektivním hodnocení rozhodčích. Každopádně i nepoučený divák se může těšit při volných sestavách na sportovně-umělecký zážitek. Ve skocích a spřežení je to snadnější v tom, že chybu na překážce lze poznat snadno i laickým pohledem.

Pořadatelé ovšem mysleli i na bohatý doprovodný program, při němž se nebude bojovat o žádné umístění a potěší jak odbornou, tak širokou veřejnost. „Na jezdecké ukázky a show se mohou návštěvníci těšit po všechny tři dny a pokaždé se bude něčím lišit. V páteční podvečer budou největším lákadlem netradiční soutěž Mini-Maxi a následná vozatajsko-parkurová ukázka Jump and Drive, v níž se ukážou tři dvojspřeží starokladrubských koní. V sobotu a v neděli budou hvězdami doprovodné části zástupci Zemských hřebčinců v Písku a Tlumačově. Ti mimo jiné předvedou čtverylku chladnokrevných koní a pochlubí se svými plemennými hřebci. V neposlední řadě plánují na sobotu exhibiční vystoupení zástupci drezury a voltiže, kteří tak pozvou přítomné na poslední festivalový den. V neděli tuto část show programu nahradí pro změnu představení parajezdectví, tedy odvětví pro hendikepované jezdce,“ prozradil hlavní organizátor Jezdeckého festivalu v Královickém dvoře Josef Malinovský z klubu Jezdci.cz.

V neposlední řadě je potřeba dodat, že koně ze Zemského hřebčince v Písku bude možné vidět i v pátečních parkurových soutěžích, starokladrubské vraníky ze Slatiňan pak pro změnu při finálových soutěžích Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace v sobotu odpoledne.

PROGRAM:

PÁTEK 22. března – SKOKY + SHOW

Od 8.00: skokové soutěže č. 1 až 5 (ZP až ZL)

Od 15.00: skokové soutěže č. 6 a 7 (L* a S*)

Od 18.00: skokové soutěže č. 8 a 9 (Grand Prix, Mini-Maxi)

Přibližně od 20.00: SHOW PROGRAM – Jump and Drive

SOBOTA 23. března – SKOKY + SPŘEŽENÍ

Od 8.00: dvoukolová skoková soutěž č. 10 – finále ZJP pony tour

Od 10.00: dvoukolová skoková soutěž č. 11 – finále ZJP small tour

Od 12.00: dvoukolová skoková soutěž č. 12 – finále ZJP big tour

13.30-14.30: SHOW PROGRAM

14.30-15.00: PŘESTÁVKA

Od 15.00: dvoukolová soutěž jednospřeží č. 13 – finále ZJP

Od 17.00: dvoukolová soutěž dvojspřeží č. 14 – finále ZJP

Od 19.00: dvoukolová soutěž čtyřspřeží č. 15 – finále ZJP

NEDĚLE 24. března – VOLTIŽ + DREZURA

Od 9.00: voltižní soutěže č. 16 až 23 – volné sestavy na hudbu

11.30-12.30: SHOW PROGRAM

12.30-13.00: PŘESTÁVKA

Od 13.00: drezurní soutěže č. 24 až 27 – volné sestavy na hudbu

v přestávkách mezi soutěžemi doprovodný program

Autor: Josef Malinovský