Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Fotbalisté Kladna jarní premiéru vůbec nezvládli

Sobota, 9. Březen 2019 13:15

Po velmi dobrých výkonech v přípravě se s napětím čekalo, jak si fotbalisté SK Kladno povedou na hřišti FK Neratovice-Byškovice, které se netají případnými postupovými ambicemi. V utkání byli jasně lepší domácí, kteří zaslouženě zvítězili 2:0.

Fotbalisté Kladna jarní premiéru vůbec nezvládli (Ilustrační foto: KL)

FK Neratovice-Byškovice – SK Kladno 2:0 (1:0)

Trenér Pejša dal v prvním jarním kole v základu přednost v brance mladému Vokounovi před zkušeným Tesařem, který prokazoval v zimě lepší formu. Bohužel nemohl využít služeb Krause, který se vrátil do mužstva, protože neměl vyřízeny přestupové formality z Tuchlovic, kde hostoval. Začátek se hostům vůbec nepovedl. Již po šesti minutách hry inkasovali, když nedůsledná obrana nechala proniknout Bartáka až téměř k malému vápnu. Ten uviděl volného Moravce, jenž tečovanou střelou překonal kladenského gólmana. Domácí samozřejmě branka uklidnila a byli aktivnější. Za celý poločas se Kladeňáci prakticky nedostali k ničemu a nepočítáme-li slabou ránu Šímy, tak ani nevystřelili. Naopak Vokoun musel vytáhnout těžký zákrok proti přesné střele k tyči z kopačky agilního Moravce a po půlhodině hry na poslední chvíli zlikvidoval velkou příležitost Bartáka, jenž pronikal sám po levé straně.

Po přestávce, tentokrát „až“ po osmi minutách přišla další minela v kladenské defenzívě. Míč se odrazil k Regnerovi a ten v pádu přidal druhý zásah Neratovic. I v dalším průběhu hry domácí jasně dominovali, dobře kombinovali a neustále se tlačili před branku hostů. Jejich snaha však většinou končila kolem trestného území, protože obrana Kladna se přece jen z šoku vzpamatovala a zlepšenou hrou nedovolila, aby Neratovice přidaly další góly. Přesto o vítězi nebylo pochyb. Svěřenci Jana Pejši na obrovitého domácího gólmana Dědka prakticky nevystřelili a svým výkonem zůstali hodně za očekáváním.

„Totální zklamání ze všeho! Nedovedu si vysvětlit, že jsme předvedli výkon, kde chybělo všechno. Bojovnost, agresivita, kombinace. Prvky, které nás v zimní přípravě zdobily. Trochu jsem měl před utkáním obavy, které se bohužel naplnily. Teď mám tisíce myšlenek. Ale na druhé straně je lepší mít přece jen odstup pár dnů a pak se rozhodnout, jaké člověk udělá kroky na zlepšení,“ snaží se zachovat klid kouč Jan Pejša.

Branky: 6. Moravec, 53. Regner. Rozhodčí: Vnuk – Matoušek, Žáková. ŽK: Hrdý, Rejman – Holub, Suchý. Diváci: 120

Kladno: Vokoun – Borák, Suchý, Hanzlík, Kalina – Pechr (62. Růžička), Holub –Čížek, V. Procházka (58. Pospíšil), Šíma – Tóth