Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

FOTO: Rytíři zvládli velice těžký souboj se Zubry a jsou v semifinále!

Pátek, 8. Březen 2019 20:48

Velkou vnitřní sílu ukázali hokejisté Kladna. Po vyrovnaném průběhu udolali Rytíři bojovný tým  Zubr Přerov 4:1 v samém závěru, kdy hosté předtím promarnili několik příležitostí na zdramatizování zápasu.

Foto: Martin Kimla

Rytíři Kladno – Zubr Přerov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Po dvouzápasové pauze se objevil opět v dresu Rytířů Jaromír Jágr a paradoxně již po půlminutě musel na trestnou lavici. Hosté se však k přímému ohrožení Cikánkovy svatyně nedostali. Po „oťukávací“ desetiminutovce padla první branka a radovali se domácí, Nash tvrdou ranou překonal Klimeše. Přerov se snažil co nejrychleji srovnat nepříznivé skóre a nejblíže byl Moučka. Sám postupoval na Cikánka, ale ve finále střílel pouze do jeho výstroje. Následně ještě strážce kladenské svatyně sekl a byl vyloučen. Početní výhoda Kladna měla lepší parametry než přerovská, ale gólovou příležitost si Jágr a spol. nevypracovali.

Vše si však domácí vynahradili při druhé přesilovce po prvním návratu ze šaten. A znovu měl gól na svědomí obránce. Tentokrát od útočné modré čáry pálil další ostrostřelec Říha, jehož bomba prošla až do sítě. Inkasovaný gól hosty znovu nabudil a dostali se do mírného tlaku. V době, kdy ustával, přišel kontaktní gól Hanáků. Sýkora našel od zadního mantinelu před brankou Dvořáka a Cikánek nestačil ani zareagovat. Přes nějaké ty náznaky možností se již nic podstatného ve druhé třetině nestalo.

Dalo se čekat, že Zubr v poslední části zvýší iniciativu, aby vymazal jednobrankové manko, což se také skutečně událo. Kladenská defenzíva však byla připravena a nechtěla tým z Moravy pustit před branku chráněnou Cikánkem. Ten se zaskvěl při obrovské šanci bývalého hráče Rytířů Davídka, kdy přítomní diváci již mysleli, že je puk za jeho zády. Další velkou šanci měli hosté v době, kdy hráli čtyřicet vteřin pět proti třem. Tu však nevyužili a naopak v klasické přesilovce inkasovali. Říha se štěstím vyhodil touš z vlastní obranné třetiny, kam si pro něj dojel velezkušený Vampola, který objel branku a o brusli Klimeše zvýšil na rozdíl dvou gólů! To byl rozhodující moment celé série, který definitivně zhatil ambice soupeře. Rozhozený Zubr za tři minuty poté dostal další úder z hole Jelínka, jenž tečoval ránu Nashe do Klimešovy branky. Zbytek střetnutí se nesl v rámci ovací kladenského publika, které oslavovalo postup do semifinále play-off.


Další nesmírně těžké utkání. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a spoléhali na přesilovky. Dostali jsme se do nadějného dvoubrankového náskoku, ale Přerov po naší chybě snížil na 2:1 a ucítil šanci. Měl několik příležitostí na vyrovnání a přiznávám, že jsme měli obavy, aby nevyrovnal. Naštěstí jsme v oslabení zvýšili na 3:1, což soupeře definitivně zlomilo. Když zhodnotím celou sérii, tak kromě třetího utkání se potvrdilo, že to budou hodně náročné zápasy, ve kterých se prosadí tým, jenž využije nabídnuté šance. Naštěstí jsme to byli my, kteří čtyřikrát vyhráli,“ hodnotí trenér Jindřich Lidický.


Branky: 10. Nash (Zajíc, Machač), 26. Říha (Kaut), 51. Vampola (Říha), 54. Jelínek (Nash, Vampola) – 35. Dvořák (Sýkora). Rozhodčí: Souček, Šindel – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 7: 5, využití: 1:0, oslabení: 1:0. Diváci: 4825.

Sestava: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Kubík.

Konečný stav série: 4:1


Autor: (rc)