Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

V Kladně se stala autobusová zastávka terčem útoku čtyř mladíků

Čtvrtek, 7. Březen 2019 07:10

V pondělí večer vyjížděly hlídky strážníků k nahlášenému konfliktu čtyř mladíků, kteří se vzájemně napadali a u toho stihli ještě poničit zastávku autobusu. Když přijeli strážníci k místu potyčky, která se stala v Průmyslové ulici, mládež se dala ihned na útěk.

V Kladně se stala autobusová zastávka terčem útoku čtyř mladíků (Foto: MP Kladno)

Chlapci věděli moc dobře, proč utíkají. Po krátké honičce se strážníky se hlídkám podařilo zadržet tři z nich. Jeden výtržník utekl a své kamarády nechal ve štychu. Všichni aktéři se za doprovodu strážníků vrátili zpět na zastávku.

Usadili se na lavičku a hlídky začaly sčítat škody. Vyvrácený označník zastávky, převržený a vysypaný kontejner na posypový materiál, zničený a odhozený odpadkový koš, který byl zaklíněn pod zaparkovaným osobním vozidlem. Naštěstí jeho majiteli nebyla způsobena žádná škoda.

U všech přítomných byla provedena dechová zkouška, u dvou nezletilých pozitivní. Na dotaz strážníků, kde vzali alkohol, odpověděl jeden z nich, že u táty v lednici. Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, která mladíky za pomoci strážníků převezla k dalšímu šetření na policejní policie. O tom, co provedly jejich děti, byli vyrozuměni také rodiče výtržníků.

V Kladně se stala autobusová zastávka terčem útoku čtyř mladíků (Foto: MP Kladno)

 

Autor: Alena Purkytová