Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka: O agresory nestojíme

Čtvrtek, 7. Březen 2019 08:00

Kladenskou městskou policii dlouhodobě sužuje nedostatek zaměstnanců. Napjatá personální situace se nelepší ani přes výhody, kterých mohou strážníci nově využívat. Podle ředitele Stanislava Procházky na pracovním trhu chybí fyzicky zdatní a mentálně stabilní zájemci. Přesto doufá, že do řad jeho svěřenců vstoupí svěží vítr.

Ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka (Foto: KL)

Kolik zaměstnanců Městské policii Kladno chybí?

V současnosti máme 68 strážníků a 10 civilních zaměstnanců. Vedením města máme schválen celkový počet zaměstnanců městské policie na 99. To dělá 21 podstav. Chybějí nám jen strážníci, civilní místa obsazená máme. Dřív jsme se snažili nezaměstnávat civilní zaměstnance na práci spojenou s policejní činností. Měli jsme tu administrativní pracovníky na zpracování přestupků, dále zaměstnance na skladové hospodářství a věci přímo nesouvisející s výkonem policejní služby. Předpokládali jsme, že třeba operátory kamerových systémů budou vysloužilí strážníci, které po desítkách let služby už bolí nohy, mají dva roky do důchodu a vědí, co ta práce obnáší. Bohužel tomu tak není, a tak jsme nuceni i na těchto pozicích využívat civilní pracovníky. Samozřejmě s tím, že to nesmí mít dopad na kvalitu práce městské policie.

Jsou na obzoru nějaké posily?

Teď se nám vrátil zaměstnanec, který tady dřív pracoval. Kluci odcházejí do soukromého sektoru nebo k vojákům, ale někteří se postupně vracejí. Teď od března nastoupí další kluk, který má ideální předpoklady pro výkon služby. Dvaadvacet let, vzdělání, figura, fyzická zdatnost, prostě ideál. Ale to je jen jeden člověk a navíc, přiznejme si, mluvíme o výjimečném případu. Aby vám přišel kluk, který má metr devadesát, dělá bojové sporty, není trestaný, je patřičně vzdělaný a má vystupování, to je rarita.

Hledáte také mezi ženami?

Hlásí se nám hodně žen. Vůbec nic proti nim nemáme, právě naopak. Holky bývají pracovité a velmi pečlivé. Vše dobře zpracují a jsou zodpovědné. Ale přece jen pro výjezdy a zásahy je potřeba mít dostatek chlapů. Momentálně vykonává práci strážníka 58 mužů a 10 žen.

Čím si vysvětlujete, že je o práci strážníka tak malý zájem?

Platové podmínky dosud nebyly nikterak výrazně lepší než třeba u prodavačů v supermarketech. Plat pokladního je stejný jako plat strážníka pracujícího v polovojenském režimu a nesoucího určitá rizika. Dokud platí takový poměr, logicky bude víc pokladních než strážníků. A přitom i pokladních je nedostatek. Dále je potřeba si uvědomit, že strážník nemá takové výhody jako policista. My jsme v pracovním poměru. Policisté nebo hasiči jsou ve služebním poměru. O takových věcech, jako je výsluha nebo rehabilitace, si můžeme nechat jenom zdát. Státní zaměstnanec má určitě více benefitů. Přitom práce strážníka a policisty je, co se pořádkové služby a práce na ulici týká, víceméně shodná.

Někteří policisté by s vámi možná nesouhlasili.

Samozřejmě se můžeme bavit o tom, že policisté spíše zadržují nebezpečné pachatele, ale do takové situace se strážník dostane také. Možná ne tak často, ale na ulici hrozí nebezpečí všeobecně. Práce je náročná, z převážné části vyžadujeme pěší pochůzky. Ne jízdu autem, ne sezení někde v kanceláři, ale pěší pochůzky ve městě. Bavit se s lidmi, získávat informace a mapovat prostor, to všechno patří k práci strážníka.

Jakým způsobem tedy můžete potenciální nové strážníky nalákat?

Situace se teď trošku zlepšila. Nabízíme náborový příspěvek ve výši 30 tisíc korun. Město přislíbilo, že pokud strážník udělá zkoušky, odslouží tři měsíce ve zkušební době a budeme s jeho prací spokojeni, může si zažádat o služební byt. Městskou dopravu má zdarma, za minimální poplatek může chodit do bazénu, má nárok na uhrazení očkování, nadstandardní pojištění a tak dále. Snažíme se také rozdávat bonusy a dáváme příspěvky na dovolenou. Umožňujeme vzdělání. Máme tady dívku, která si chce dodělat magisterské studium, a tak jí vycházíme vstříc se směnami, aby mohla jít do školy a nemusela si kvůli tomu vybírat volno, které by jí pak chybělo na odpočinek. Takže bonusů je v současné době dost, navíc se zvýšily i mzdy. Vedení města nám poskytlo výrazně vyšší rozpočet na odměny, takže už se nebavíme o třech stovkách jako doposud, ale třeba o třech čtyřech pěti tisících podle výkonu. Město se snaží udělat maximum, aby se stala pozice strážníka pro uchazeče zajímavá.

Přesto nikdo nepřichází?

Lidé na tom trhu prostě nejsou. A když už vám přijde kluk, má metr šedesát, třicet pět kilo, udělá tři kliky a my ho tady křísíme. To samozřejmě přeháním, máme normu 170 centimetrů. Kluci, co sem chodí, tyto parametry splňují, ale v 80 procentech neudělají fyzické testy. Jasně, že když máte předpoklad, že se ten kluk může zlepšit a dostat se do požadované fyzické kondice, dá se přimhouřit oko. Jenže on vám potom neprojde psychotesty!

Takže je největším kamenem úrazu, když to uchazeči nemají v hlavě srovnané?

Bohužel lidé jsou dnes labilní a nejsou vyzrálí. Přijde nám dvaadvacetiletý kluk a je to prostě dítě. Myslí si, že mu dáte pendrek, flintu a on bude chodit a bít lidi. Já nestojím o žádné agresory. Samozřejmě je dobré mít člověka, který se v případě potřeby nebojí zasáhnout. Ale ne, aby kvůli špatnému parkování vytáhl pendrek a začal člověka mlátit. Bohužel k tomu mnozí lidé mají sklon. Takoví jsou pro mě nepotřební. Jenže kolikrát je to velmi těžké poznat. Stane se, že v průběhu dvou tří měsíců zjistíme, že je ten člověk úplně jiný, než jsme se domnívali. Psychotest je orientační. Napoví, ale neprozradí na 100 procent. To až čas.

V takové situaci se asi dá jen těžko čekat snížení podstavu…

Teď jsme hlavně rádi, že nám lidé neodcházejí. Díky odměnám a bonusům, které teď máme k dispozici, a díky stabilitě, kterou se snažíme udržet, nám lidé zůstávají. Ale nová krev by byla potřeba. Vždyť máme 69 procent strážníků starších 40 let! Bohužel stárneme.

Autor: (jk)