Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Přerovský ZUBR zastavil spanilou jízdu Rytířů

Středa, 6. Březen 2019 20:55

Čtvrté utkání mezi borci týmů Zubr Přerov a Rytíři Kladno nabídlo zatím nejkvalitnější a velice dramatickou podívanou. Poprvé byl šťastnější celek z Moravy, který vyhrál 2:1 a potvrdil, že se jen tak nevzdává určité naděje na případný úspěch.

Ilustrační foto: Tomáš Kostečka

Zubr Přerov – Rytíři Kladno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

V přerovské odvetě se opět neobjevil Jaromír Jágr. Dalo se všeobecně očekávat, že domácí se pokusí s nepříznivým vývojem série ještě něco udělat. Zahájili náporem, který umocnilo rychlé oslabení Kladna. Zubr svoji početní výhodu za necelou půlminutu využil a poprvé v celé sérii se dostal do vedení. Po dobré kombinaci byl na konci akce nejlepší střelec Hanáků v první fázi play-off Navrátil. Hned vzápětí mohli hosté inkasovat podruhé, ale Cikánek si s tvrdou střelou Dvořáka naštěstí poradil. Přerov měl hned vzápětí další početní přešilu, ale Navrátil tentokráte v jasné pozici střelecky selhal. Kladeňáci dali o sobě vědět až na konci úvodní třetiny. Plekancovu nahrávku však Strnad nestačil usměrnit za záda Klimeše. Centr první kladenské útočné vazby se však patřičně ukázal téměř vzápětí. Za katr putoval přerovský Š. Kratochvíl, Plekanec si najel do pravého rohu a poslal puk do skrumáže, ten nakonec prošel následně až do sítě. Podobně mohla dopadnout i druhá početní výhoda Rytířů. Ale touš Klimeš vyrazil a poté předvedl parádní zákrok proti dotírajícímu Vampolovi. V dalších minutách se hra přelévala na obě strany. Vyloučení prověřila především kvalitu gólmanů, kteří ukázali, že patří k oporám svých týmů.

O změnu skóre se na začátku druhého dějství pokusil Š. Kratochvíl, ale narazil na skvěle připraveného strážce kladenské svatyně. O pár minut později ho napodobil na straně Rytířů Machač, ale dopadl stejně jako jeho přerovský předchůdce. Neprosadil se ani Zikmund přesně v polovině utkání. Hanáci rychle kontrovali Doležalem, ale ani z této šance se nic neurodilo. Podobně jako v první třetině i nyní viděli diváci kvalitní hokej z obou stran, ale další gól nepadl.

Bylo tak jasné, že o osudu zápasu rozhodne až třetí dvacetiminutovka. Ve velké gólové možnosti se ocitl Zajíc, jenž po brejku jel sám na Klimeše, ale ten znovu svoje mužstvo výborně podržel. Přerovské defenzívě unikl i Redlich, ale rovněž on „vyhořel“ na brankáři. Domácí fanoušci hnali své miláčky do útoku. Deset minut před koncem byl poslán za katr Lakos. Zubři pálili na Cikánka jako u Verdunu, ten předváděl skvělé zákroky, ale nakonec přece jen nestačil na duo Sikora – Sýkora.  Prvně jmenovaný se protáhl až před kladenskou branku, ale místo očekávané střely posunul puk na svého skorojmenovce, jenž měl snadnou úlohu. Středočeši chtěli pochopitelně ztrátu vymazat, ale jejich snahu zabrzdilo další oslabení. To se obešlo bez inkasovaného gólu. Minutu a půl před koncem zkusili hosté hru bez brankáře. Zubr ale odolal, a tak čtvrtfinále bude pokračovat v pátek opět na kladenském ledě.


„Určitě to byl dosud nejkvalitnější hokej. Přerov neměl co ztratit a bylo to znát. Bohužel jsme dostali dva góly v oslabení. Za stavu 1:1 jsme mohli dát druhou branku, bohužel dva samostatné brejky jsme nevyřešili dobře. Byla to škoda.  Vývoj směřoval k tomu, kdo dá gól, vyhraje. To se povedlo domácím.  Samozřejmě nic podstatného se neděje. Ale na druhé straně se musíme připravit na další střetnutí tak, abychom sérii doma ukončili a nepřipustili případné komplikace,“ je si vědomý kouč Jindřich Lidický.  


Branky: 3. Navrátil (Černý), 52. Sýkora (Sikora) – 8. Plekanec (Vampola, Jelínek). Rozhodčí: Obadal, Doležal – Poruba, Maštalíř. Vyloučení: 3: 6, využití:  2:1, oslabení: 0:0. Diváci: 3000.

Sestava:  Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Melka, Plekanec, Kubík – Strnad, Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Hajný.

Stav série: 1:3

Autor: (rc)