Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Policisté v Kladně zastavili mladíka bez řidičáku, ten se jim pokusil utéct

Středa, 6. Březen 2019 07:30

Kladenští policisté v rámci provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích zastavili v Americké ulici osobní vůz, který kočíroval třiadvacetiletý šofér. Ten sice výzvu k zastavení uposlechl, ale hned na to z auta vyskočil a vzal nohy na ramena.

Policisté v Kladně zastavili mladíka bez řidičáku, ten se jim pokusil utéct (Ilustrační foto: KL)

Případ se stal v neděli před půlnocí. Policisté za pomoci výstražného světelného a zvukového zařízení s nápisem „STOP POLICIE“ zastavili k provedení silniční kontroly osobní vozidlo v Americké ulici. Řidič hlídku respektoval a opravdu zajel ke krajnici vozovky. Jenže poté, co z vozidla vystoupil, začal ihned utíkat přes silnici směrem do ulice Holandské.

„Policejní hlídka okamžitě za podezřelým řidičem vyběhla a následně byl dostižen na travnatém porostu u chodníku, kde byl policisty po použití donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů zpacifikován. Poté mu byla přiložena služební pouta a byl převezen služebním vozidlem na obvodní oddělení Kladno-Kročehlavy k provedení dalších úkonů,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová. 

Na služebně si podezřelého řidiče policisté důkladně prolustrovali a zjistili, proč jim chtěl třiadvacetiletý muž cizí státní příslušnosti, v současné době žijící v Kladně pláchnout. Měl totiž „papíry v čistírně“.  

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši dvou let.

Autor: (red)