Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Kladenští policisté zadrželi ozbrojeného muže v celostátním pátrání

Středa, 6. Březen 2019 07:10

Policisté z Kladna dostali echo, že by se měl na území města pohybovat muž z Hodonína, na kterého je vydán zatykač. Prvosledová hlídka ho skutečně v Kročehlavech vypátrala. Hledaný se nejprve pokusil muže zákona přelstít předložením cizího dokladu, to se mu ovšem nepodařilo a putoval rovnou na služebnu.

Kladenští policisté zadrželi ozbrojeného muže v celostátním pátrání (Ilustrační foto: KL)

V průběhu policejního šetření bylo zjištěno, že by se měl jednatřicetiletý muž nacházet v doprovodu sedmatřicetileté ženy. K oběma osobám měli policisté udán i podpis. Při provádění pátrací činnosti zaznamenala prvosledová hlídka v ulici Unhošťské nedaleko autobusové zastávky dvě osoby odpovídající popisu.

„Policisté vyzvali muže i ženu k prokázání totožnosti. Po předložení dokladů bylo zjištěno, že se jedná o sedmatřicetiletou ženu. Muž předložil pouze řidičský průkaz na jméno muže ve věku osmatřiceti let. Vzhledem k tomu, že se policejní hlídce dle fotografie na dokladu a ani ve skutečnosti nepozdávala shodná podoba muže, vznesli několik dotazů týkajících se jeho osoby. Jelikož muž nezodpověděl ani na jednu z otázek včetně místa bydliště správně, pojali podezření, že se tento člověk vydává za jinou osobu,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.  

Vzhledem k těmto skutečnostem, jelikož nebylo možné věrohodně prokázat totožnost prověřované osoby na místě, byla vyzvána k prokázání své totožnosti na policejní služebně.

„Před vstupem do služebního vozidla byla provedena prohlídka, při které policisté u muže nalezli krátkou střelnou zbraň, která mu byla následně odebrána. Jednalo se o plynovou pistoli. Během prohlídky se muž doznal, že se vydával za jinou osobu a poté uvedl své pravé jméno, čímž bylo prokázáno, že se jedná o jednatřicetiletého muže v pátrání,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Policisté si muže pořádně prolustrovali a zjistili, že Okresní státní zastupitelství Hodonín na něj vydalo předběžný souhlas se zadržením pro neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Proto ho zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení Kladno-Kročehlavy k provedení dalších úkonů.

Autor: (red)