Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 5. Březen 2019 07:00

Kladenské listy přináší tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Můžete se těšit například na výstavu plnou glóbů nejrůznějších velikostí, která se koná v Roztokách u Prahy, výpravu za Vikingy v Rakovníku i na masopustní průvod a lidovou veselici v Příbrami.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Akce na týden 4.-10. března

Výstava Fenomén Felkl. Proslulá továrna na výrobu glóbů (od 8. března až do 8. září)

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy připravuje výstavu plnou glóbů nejrůznějších velikostí a dalších objektů, které vyráběla rodinná firma Jan Felkl a syn téměř 100 let. Slavila s nimi úspěchy nejen v rámci Rakousko-uherské monarchie, ale i za jejími hranicemi. Kromě samotných glóbů budou mít návštěvníci možnost seznámit se s výrobním postupem včetně originálních grafických kamenů, historií firmy a především si mohou v rámci doprovodného programu vytvořit vlastní model glóbu. Vernisáž výstavy Fenomén Felkl – Proslulá továrna na výrobu glóbů se bude konat ve čtvrtek 7. března od 17 hodin v muzeu v Roztokách u Prahy. Více se dočtete ZDE:

Koncert Elena Sonenshine & Jocose Jazz (6. března)

Masarykův kulturní dům zve na vystoupení brněnské rodačky Eleny Sonenshine s kapelou Jocose Jazz. Tato zpěvačka studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Elena pravidelně vystupuje na jazzových festivalech v zahraničí a její vynikající debutové album You Go To My Head dokonce vyšlo přímo v USA. Repertoár Jocose Jazz obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy od A. C. Jobima, T. F. Wallera a H. Silvera, vždy přizpůsobené stylu a nástrojovému obsazení seskupení. Výjimečné propojení mezi zpěvačkou a kapelou je dáno dlouholetou spoluprací, takřka empatická souhra vynikne zejména v improvizačních pasážích. Více se dočtete ZDE:

Výstava – Výpravy za Vikingy (8. března až 19. května)

Muzeum T. G. M. Rakovník pořádá výstavu Výpravy za Vikingy, která představí experimentální cestu po Faerských ostrovech archeologa a lingvisty L. Nováka s kolegou K. Sýkorou v replikách vikinského oblečení, s kopiemi vikinských nástrojů a předmětů denní potřeby po vikinských lokalitách. Tuto výstavu doplní v sobotu 18. května muzejní noc pro veřejnost. Během ní bude všem příchozím umožněno si vyzkoušet vikinská řemesla, ochutnat původní pokrmy, vyzkoušet repliky oblečení a poslechnout si vyprávění o dobrodružných cestách při „Výpravách za Vikingy“. Vernisáž výstavy za účasti obou cestovatelů proběhne v pátek 8. března v 16 hodin v Petrovcově výstavní síni. Více se dočtete ZDE:

Masopust v Hornickém muzeu Příbram (9. března)

Hornické muzeum Příbram pořádá tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů. Na přípravě této lidové veselice muzeum již 17. rokem spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, kteří masopust pořádají 93 let. Masopustní průvod a lidová veselice, rej masek a žertovné masopustní scénky v prostředí hornických Březových Hor. To vše se koná každoročně v Hornickém muzeu Příbram a navazuje tak na dávné tradice. Začátek je v 10 hodin v areálu Ševčinského dolu a symbolické vstupné je jedna koruna. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red)