Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Atletické naděje A. C. Tepo Kladno vezou pět medailí, z toho dvě zlata!

Pondělí, 4. Březen 2019 07:10

Na mistrovství České republiky žactva v ostravské hale ve Vítkovicích se velice dařilo nejmladším atletům A. C. Tepo Kladno. Šestičlenná skupinka vybojovala neuvěřitelných pět cenných kovů. Zvláště byl vidět talentovaný Tomáš Dvořák, který ovládl běhy na 150 m a 60 m překážek, navíc v rekordech šampionátu! Stříbro přidala Veronika Štemberová ve skoku o tyči a bronz Tereza Lamačová na 150 m a Tereza Vlková v dálce.

Atletické naděje A. C. Tepo Kladno vezou pět medailí, z toho dvě zlata! (Ilustrační foto: KL)

Kladenští atleti představili na vrcholném žákovském dění další sprinterskou hvězdu. Stal se jí určitě Tomáš Dvořák. Nejdříve dominoval na trati 150 m, když se prezentoval výkonem 7,48 s a potom i na krátkých překážkách na 60 m časem 8,04 s. Určitě hodně vypovídající je i fakt, že zmíněné časy jsou zároveň nejlepšími, které kdy byly dosaženy při žákovských republikových šampionátech. Druhou příčku obsadila Veronika Štemberová, která ve skoku o tyči překonala laťku ve výšce 3,40 m. Radost pochopitelně měla z umístění na třetím pořadí i Tereza Lamačová po závodu na 150 m, když tuto vzdálenost zaběhla za 18,90 s. Rovněž bronzová Tereza Vlková dolétla v dálce do vzdálenosti 5,58 m.

Trochu smutná možná byla Šárka Somrová, která na 1500 m skončila na nejméně oblíbené čtvrté pozici hodnotou 4:55,78 min. Na sprinterských tratích se představil i Jan Ulman, jenž na 60 m i 150 m obsadil pokaždé sedmé místo. Na kratší distanci zaběhl 7,48 s a na delší 17,38 s. Stejného umístění dosáhla i Tereza Lamačová v dálce výkonem 5,18 metru.

Autor: (rc)