Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Agresor v kladenském obchodním domě ukradl rybí prsty a napadl ostrahu

Pátek, 1. Březen 2019 07:10

Ke krádeži a fyzickému útoku na ostrahu došlo v kladenském obchodním domě v úterý 26. února. Pětatřicetiletý výtržník ukradl tři balení rybích prstů a napadl pracovnici ostrahy úderem do břicha poté, co se ho dotazovala na obsah tašky. Na místo dorazili policisté i posádka zdravotní záchranné služby.

Agresor v kladenském obchodním domě ukradl rybí prsty a napadl ostrahu (Ilustrační foto: KL)

Pracovnice ostrahy sledovala podezřelého muže v prodejně asi hodinu. Nic totiž nenakupoval. Jakmile narychlo vyšel z prodejny, dostihla ho a dotazovala se na obsah jeho tašky. Muž ale odmítal se ženou komunikovat a dokonce ji udeřil do břicha. V tu chvíli na pomoc přispěchal kolega napadené ženy a výtržníka zpacifikoval. Na místo byla přivolána policejní hlídka.

Policisté následně zjistili, že muž v prodejně odcizil tři balení rybích prstů v hodnotě 165 korun a že nekradl poprvé. „Muž byl v posledních 3 letech za majetkovou trestnou činnost rozsudkem Okresního soudu v Kladně potrestán a odsouzen, a to k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce 3 měsíce se zkušební dobou do září 2019. Policejní hlídka podezřelého muže zadržela,“ uvedla k případu mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Napadenou ženu převezla posádka záchranné služby do kladenské nemocnice. A zdálo by se, že je případ vyřízen. Pachatel se ale nechtěl nechat zadržet jen tak. „Následně byla do obchodního domu přivolána i druhá posádka ZZS, neboť pachatel vyžadoval lékařské ošetření a stěžoval si na bolesti hlavy. Po lékařském ošetření byly s podezřelým provedeny prvotní úkony na obvodním oddělení Kladno a poté byl eskortován k umístění do policejní cely,“ popsala průběh zadržení mluvčí Šteinerová.

Případ je nyní šetřen jako podezření z trestného činu krádeže.

Autor: (kh)