Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Jindřich Lidický: Přerov je určitě nejtěžším možným soupeřem!

Pátek, 1. Březen 2019 07:20

Kladenský hokejový fanoušek se konečně dočkal. Vždyť dnes začíná rozhodující část sezóny, zápasy play-off, které rozhodnou o úspěchu nebo neúspěchu Rytířů. První soupeř nebude však snadným soustem. ZUBR Přerov patří mezi velice silné týmy.

Jindřich Lidický: Přerov je určitě nejtěžším možným soupeřem! (Foto: KL)

„Z potenciálních možných soupeřů, které jsme mohli dostat, je Přerov určitě tím nejsilnějším,“ přiznává kladenský kouč Jindřich Lidický. Hanáci nepatří k oblíbeným týmům Kladna již několik sezón. Platí to i v té letošní. Kladno sice doma ZUBR porazilo po výsledcích 3:2 a 5:2, na soupeřově ledě však podlehli 2:3 a 2:6. Když jsme u statistik, podívejme se na pár zajímavých čísel, které jasně ukazují, že bilance je hodně podobná. Po základní části měli Kladeňáci na svého soka osmibodový náskok. V produktivitě vstřelených branek sice Jágr a spol., výrazně přestříleli Přerov, jenž se ale naopak mohl pochlubit pevnější obranou. V individuálních statistikách nejlepší Středočech Ladislav Zikmund získal 48 bodů a byl zároveň nejlepším střelcem s 29 brankami. V dresu moravského týmu byl v kanadském bodování první Roman Pšurný se 44 body a nejlepším střelcem Tomáš Sýkora se 17 góly. Co se týká gólmanů, rytířské duo má úspěšnost 90,05 procent Lukáš Cikánek, respektive 90,77 Adam Brízgala. Jasnou jedničkou ZUBRů je Lukáš Klimeš s úspěšností 92,63.

„Přerov prezentuje tvrdý, agresivní styl. Má ve svém středu řadu vysokých urostlých hráčů, kteří jsou silní v osobních soubojích. Praktikují kombinační, rychlý hokej s dobrou defenzívou a výborným gólmanem Klimešem. Přestože jsme s nimi u nich dvakrát prohráli, nedá se říci, že těží převážně z domácích prostředí, hrají velmi dobře i na hřištích soupeřů,“ charakterizuje soupeře kladenský trenér. Všeobecně se dá očekávat, že Hanáci se soustředí hlavně na hvězdné duo Jaromír Jágr – Tomáš Plekanec. „Bylo tomu tak i v předchozích čtyřech utkáních, kde oba dva naši borci nastoupili, ale očekávám, že ze strany Moravanů bude presing ještě intenzivnější.“

Prognóza je jedna věc, rozhodne se na ledě. Jeden z trenérského dua pochopitelně ví, jak je nesmírně důležitý vstupní zápas, zároveň však první utkání nepřeceňuje.  „Hrají se minimálně čtyři utkání a při nich se může přihodit cokoliv. Na kolik střetnutí se bude muset na postup hrát? Jak se říká, o tom nemám ani zdání. Mě zajímá jediné, postup! Proto se musíme připravit tak, abychom první schod ve vyřazovacích bojích zdolali,“ má jasno Jindřich Lidický.

Čtvrtfinále začne v pátek 1. března v 18.00 hodin v Kladně a pokračuje v sobotu 2. března tradičně od 16.00 hodin. Potom se souboje přenesou do Přerova, kde se bude hrát v úterý 5. března od 18.00 a ve středu 6. dubna také od 18.00 hodin. Pokud série nebude rozhodnuta, odehraje se další utkání v Kladně v pátek 8. března od 18.00 hodin, případné šesté střetnutí by se hrálo v neděli 10. března od 17. 00 hodin v Přerově. Rozhodující duel kdo s koho by hostilo Kladno v úterý 12. března od 18.00 hodin.

Autor: (rc)