Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Drahomír Kadlec: Soupeři musí cítit, kdo je na hřišti pánem!

Čtvrtek, 28. Únor 2019 07:40

V první březnový víkend vyrazí za napravením loňské nevydařené sezóny hokejbalisté Alpiqu Kladno. Aby se propadák neopakoval, o to se zajisté postará trenérská legenda Drahomír Kadlec. Jeho očima se podívejme, jak jsou na rozhodující část připraveni jak hráči, tak realizační tým.

Drahomír Kadlec (Foto: KL)

Nelze začít jinak. Jak jste spokojen se zimní přípravou?

Začali jsme v polovině ledna v cyklu neděle, úterý, čtvrtek. Příprava podle nás trenérů i hráčů byla kvalitní. Mimo jiné byla soustředěna na hry, běh, chodili jsme do Fitness centra v Centralu, kde nám dělali kardio tréninky, a kluci byli nadšeni. S kolegy jsme byli spokojeni, jak k tvrdé přípravě většina hráčů přistoupila.

Pochopitelně to bylo spojené s účastí na trénincích. Byly v tomto směru některé rezervy?

Až na pár výjimek. Většinou se účast pohybovala od osmdesáti až do sta procent, ale musím přiznat, že byli i tací, kteří měli účast ani ne na polovině tréninkových jednotek. To nám trochu bralo chuť. Záleží však na zmíněných hráčích. A oni vědí, koho se to týká. Jestli chtějí být v sestavě, musí zlepšit přístup, jinak to nejde.

Proti minulým létům jste v zimě absolvovali generálku. Co vám utkání proti Kovo Praha, které jste vyhráli 5:2, ukázalo?

Je pravda, že dlouho jsme v zimě nehráli. Byl to však teprve náš třetí pobyt na hrací ploše, protože předtím jsme většinou odklízeli velké množství sněhu. Kluci byli nadšení a souboj něco přece jen naznačil. Byla cítit chuť, zápal, na druhé straně ale bylo vidět, že někteří mají hokejku i ruce z jednoho materiálu (smích). Ale teď jsou tréninky intenzivnější a již se vracíme do zaběhnutých kolejí. Pondělní trénink mě však potěšil, bylo vidět, že z hráčů sálá pozitivní energie.

Dohrávaná utkání základní části na jaře jste brali již jako přípravu na play-off. Platí to i letos, nebo se budete soustředit především na výsledky?

S kolegou Jardou Procházkou jsme hráčům jasně řekli, že ke zbývajícím šesti střetnutím musí přistoupit tak, jako by šlo již o vyřazovací boje. Sice s respektem a pokorou, ale soupeři chceme ukázat, kdo je na hřišti pánem. Tým má v sobě velkou sílu. Ale to mohou být papírové předpoklady, hráči to musí potvrdit na hřišti. Vím, že se chtějí poprat o co nejlepší umístění.

Určitě budete hledat na play-off především ideální sestavu?

Nějakou představu máme, ale vše ukáží až nastávající střetnutí. Je velkou výhodou, že máme hodně široký, kvalitní kádr, což znamená, že můžeme mít řadu alternativ. Proto hráči budou pod příjemným tlakem, aby v každém zápasu pracovali naplno.

Jak vypadá zdravotní stav mužstva?

David Šrámek má stále problémy s operovaným zápěstím a je nereálné, aby na jaře nastoupil. K dispozici v úvodních duelech nebude ani Daniel Hnízdil, který přijel z reprezentačního srazu s vykloubeným ramenem a minimálně čtyři, pět týdnů musí odpočívat. Dan je typ hráče, který by nejraději trénoval a hrál už nyní, ale chceme, aby se dokonale vyléčil a byl absolutně zdravý především na play-off. Ostatní jsou zdraví. „Hříšníci“ však musí zapracovat na kondici.

Soustředíte se nyní na udržení druhého místa v Crossdock extralize?

Pro mě je důležitější, že máme více než na druhou příčku. Jestli nakonec skončíme první, druzí nebo třetí ukáží pochopitelně již zmíněné jarní dohrávky.

Určitě velkou, nečekanou posilou se stal opětovný příchod Jana Pospíšila. Jak celá transakce vznikla?

Něco mně Honza naznačoval již na podzim, ale potom vše usnulo. V průběhu přípravy jsme s kolegy po ne zrovna vzorovém přístupu několika hráčů usoudili, že je nutno zvýšit v kádru konkurenci. Honza patří k nejlepším bekům v republice, je výborný i po lidské stránce a navíc naši mladí se mohou od něho hodně naučit. Domluvili jsme si schůzku a okamžitě se dohodli. Minulou středu si vyřídil všechny přestupové formality a ve čtvrtek se již zúčastnil tréninku. Věřím, že jeho adaptace bude krátká, protože většinu kluků zná.

Autor: (rc)