Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

Rytíři i s Jágrem nečekaně padli na ledě Horácké Slavie Třebíč!

Sobota, 23. Únor 2019 20:17

Nesmírně dramatický a kvalitní zápas, který se přeléval z jedné strany na druhou, byl k vidění v Třebíči. Bohužel tentokrát za kratší konec tahali Rytíři Kladno. Nejdříve sice dokázali otočit utkání s Horáckou Slavií Třebíč ze stavu 2:0 na 2:3, ale v poslední části třikrát inkasovali a prohráli 5:3.

Ilustrační foto: KL

Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Vyprodaný stadion v Třebíči vybuchl radostí již po dvou minutách hry. Hned na začátku druhé minuty byl poslán za katr Strnad. Horácká Slavia se ujala vedení. Novák se dostal u mantinelu ke kotouči, elegantně si obhodil kladenského beka, následně i Brízgalu a zasunul puk do prázdné branky. Domácí pochopitelně vedení „nakoplo“ a mohlo být ještě hůře, ale během dvaceti vteřin předvedl mladý gólman Kladna čtyři neuvěřitelné zákroky. Hosté se jen pomalu dostávali ke svojí hře, stále museli být velice pozorní. Navíc domácí dostali možnost přesilové hry pět ku třem v délce trvání sedmdesáti vteřin! Tu však Třebíč doslova prohazardovala a hosté si hodně oddychli.

Po první pauze se Středočeši zásluhou Plekance dostali k první vážnější akci, ale gólman Jekel jeho pokus vyrazil. Jágr a spol. začali mít v utkání navrch. Ovšem přišla chyba kladenské obrany na útočné modré a rychlý brejk zužitkoval přesnou ranou Král. První hra pět ku čtyřem se Rytířům moc nepovedla, domácí brankář nemusel ani zasahovat. V polovině zápasu však již zaúřadovala první Plekancova lajna. Jágr si nabruslil od zadního mantinelu, nikým neobtěžován počkal na vhodný okamžik a přesnou nahrávkou oslovil svého centra, který měl již snadnou roli zakončit. Hosté byli od snižujícího gólu lepší. Posledních pět minut druhé třetiny však přinesl nečekaný obrat. Nejdříve šel na trestnou lavici Říha, ale v oslabení

Plekanec vyslal přesným pasem dopředu Melku, jenž nedal domácímu strážci svatyně šanci, pak si šel sednout Nash a tentokrát hrubku Třebíče potrestal Machač po přihrávce Zikmunda!

Horácká Slavia však nechtěla rezignovat. Hned na začátku závěrečného dějství sice velkou možnost nevyužili, ale pak Nedbal trefil šibenici a začínalo se znovu. Při vyloučení Jágra sice tým z Vysočiny neinkasoval, ale přesilovku také nevyužili. Ale za necelé dvě minuty již Horácká Slavia opět byla na nohou. Bombu Brože Brízgala stačil jen vyrazit a u odraženého touše byl nejrychlejší Ferda. O čtyři minuty později přišla pro Rytíře další studená sprcha. Z další početní výhody domácích se prosadil Psota. Lidického svěřenci dostali šanci s utkáním něco udělat, ale bez deseti vteřin dvouminutovou výhodu dvou hráčů na ledě nevyužili, a stejně dopadli i při klasické početní výhodě. To znamenalo definitivní konec kladenských ambicí.


„Musím přiznat, že domácí si šli více za výhrou. Kdyby takhle hráli celou sezónu, tak museli být v play – off! Nezačali jsme dobře. Prohrávali jsme 2:0 a upřímně řečeno to mohlo být i více. Potom jsme však snížili, v oslabení dali dva góly a otočili výsledek. Místo abychom psychické výhody využili, tak Třebíč hned na začátku třetí části vyrovnala a pak se dorážkou dostala do vedení 4:3. Kaut mohl srovnat, ale vzápětí jsme inkasovali popáté. Hodně jsme byli vylučováni, ale ke konci jsme nevyužili dlouhou přesilovku pět proti třem a bylo rozhodnuto,“ konstatuje trenér Jindřich Lidický.  


Branky: 3. Novák, 25. Král (Nedbal), 42. Nedbal (Forman), 48. Ferda (Brož, Psota), 52. Psota (Havlát) – 31. Plekanec (Jágr, Melka), 37. Mešlka (Plekanec), 39. Machač (Zikmund). Rozhodčí: Souček, Greh – Kotík, Šiman. Vyloučení: 4:10, využití: 2:0, oslabení: 0:2. Diváci: 5000.

Sestava: Brízgala (59. Jiroušek) – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Hořava, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Š. Bláha, Vampola, Strnad – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich.

Autor: (rc)